Regulamin Szkolnej Kasy Oszczędności Przy Szkole Podstawowej nr 10 we Wrocławiu

1. Szkolna Kasa Oszczędności działa pod patronatem PKO BP.
2. Członkiem SKO może być każdy uczeń Szkoły Podstawowej Nr 10
we Wrocławiu.
3.Dowodem przynależności do SKO jest książeczka SKO.
4. Uczeń staje się członkiem SKO jeżeli dokona pierwszej wpłaty na książeczkę SKO.
5. Minimalna kwota wpłaty na książeczkę SKO wynosi 1 zł.
6. Wpłat i wypłat dokonuje uczeń bezpośrednio u opiekunów SKO, a ci wpłacają je do banku.
7. Wpłaty i wypłaty uczeń dokonuje według ustalonych godzin dyżuru opiekunów SKO.
8. Przyjęcie od ucznia pieniędzy opiekun potwierdza wpisem do książeczki SKO ucznia i na kartę wpłat i wypłat, którą prowadzi się
dla każdego członka SKO.
9. Wypłat swoich oszczędności można dokonywać w ostatnim miesiącu danego roku szkolnego (czerwcu) lub w razie uzasadnionej potrzeby w trakcie jego trwania tylko na pisemną prośbę rodzica lub rodzic osobiście.
10. Wypłatę gotówki zgłasza uczeń opiekunowi na dwa dni przed żądanym terminem.
11. Każdy uczeń ma obowiązek pilnować swojej książeczki i dbać o jej estetyczny wygląd.
12. W razie zgubienia książeczki SKO uczeń bezwzględnie musi zgłosić
się do opiekuna SKO, który na podstawie karty wpłat i wypłat ma obowiązek wystawić nową książeczkę SKO z napisem DUPLIKAT.
13. Uczestnicy SKO mogą otrzymywać nagrody rzeczowe za systematyczność i wytrwałość w oszczędzaniu oraz wysokość wkładów.
14. W innych sprawach nieuwzględnionych w regulaminie decyzje podejmują opiekunowie SKO i Dyrektorzy Szkoły.

wrzesień 2013