Praktyczne zajęcia z filmem

ANIMACJA DLA KLAS 4-6

PRAKTYCZNE ZAJĘCIA Z FILMEM

Dzieci pod okiem doświadczonych filmowców, przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu filmowego od podstaw stworzą swój własny film! Wymyślą temat filmu, scenariusz, bohaterów, świat oraz dialogi! Animując wykreowaną rzeczywistość techniką animacji przedmiotowej lub wycinankowej, powołają ją do życia i na zawsze zamkną w kadrach własnego filmu! Każde dziecko, współtworząc w grupie rówieśników przyczyni się do końcowego efektu! Najmłodsi odkryją radość tworzenia i nauczą się „malować” kamerą!

Program zajęć:

1 tydzień – Podstawowa obsługa kamery i oświetlenia. Pokaz animowanych filmów krótkometrażowych.  Rozrysowanie scenorysu. Plastyczne stworzenie scenografii i bohaterów filmu.

2 tydzień – Realizacja krótkometrażowego filmu animowanego techniką poklatkową. Nauka tworzenia postaci plastelinowych przeznaczonych do animacji. Dubbing filmu animowanego. Rozpoczęcie prac nad montażem filmu.

Maksymalnie grupa liczy 20 osób.

Zajęcia przeprowadzane są w wyznaczonej szkole.

Zajęcia mogą być zorganizowane w czasie lekcji oraz po lekcjach.

Zajęcia odbywają się przez dwa tygodnie (raz w tygodniu  3 godz. lekcyjne).

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje płytę DVD z nagranym filmem.

Cena: 20 PLN/ osoba (cena obejmuje cykl dwóch spotkań)

KONTAKT:

E-mail: empiriafilm@wp.pl             Tel: 792686802, 533100780             www.empiriafilm.com

25.09.2012