telefon 71 798 69 26 wewnętrzny 104

Dane Inspektora Ochrony Danych p. Kamila Maciejewska,

e-mail: k.maciejewska@coreconsulting.pl telefon +48 535 889 710

13.04.21 grupa II i III

Temat: CIESZYMY SIĘ, ŻE JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ.

Kochane dzieci, cieszymy się, że Jezus żyje. Słowo „alleluja” oznacza radość, dokładnie: „wychwalajmy radośnie Boga”. Możemy powtórzyć te słowa, jako modlitwę, trzy razy: Alleluja, alleluja, alleluja.
Teraz chcę Was zaprosić do posłuchania o radosnym wydarzeniu - do spotkania z Jezusem. Posłuchajcie fragmentu Pisma Świętego(Mt 28,1-2.4-10):

„O świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. A oto nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. (…) Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby martwi. Anioł zaś przemówił do niewiast: „Wy się nie bójcie! (…) wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał (…). Idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei (…)”. Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i pobiegły oznajmić to Jego uczniom.
A oto Jezus stanął przed nimi, mówiąc: „Witajcie!” One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: „Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei, tam Mnie zobaczą”.

Zastanów się:
– Kto przyszedł, aby odwiedzić Jezusa w grobie?
– Co się wydarzyło przy grobie?
– Co powiedział anioł Pański do niewiast?
– Kto stanął przed kobietami?
– Co Jezus kazał zrobić kobietom?

Bardzo się cieszymy, że Jezus nie został na zawsze w grobie, tylko zmartwychwstał i żyje.

Swoją radość dla Jezusa za Jego zmartwychwstanie możemy wyrazić w śpiewie piosenki:

Dla chętnych dzieci kolorowanka w pilkach do pobrania.