telefon 71 798 69 26 wewnętrzny 104

Dane Inspektora Ochrony Danych p. Kamila Maciejewska,

e-mail: k.maciejewska@coreconsulting.pl telefon +48 535 889 710

Projekty edukacyjne

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2021/22 oraz 2022/23 przystąpiło do następujących projektów edukacyjnych:

Cały Wrocław czyta

Cele:

• propagowanie idei czytania wśród dzieci i młodzieży oraz mieszkańców miasta w ramach akcji "Cały Wrocław czyta"

UNICEF dla wrocławskiej edukacji

Ponad 24,5 mln złotych dotacji z UNICEF-u, jakie otrzyma Wrocław na działania i projekty pomocowe związane z uchodźcami z Ukrainy przebywającymi w naszym mieście, popłynie do wrocławskich placówek oświatowych.

Pieniądze przeznaczone są na ściśle określone cele, w tym m.in. na:

• przygotowanie przedszkoli i szkół do nowego roku szkolnego (w związku z większą liczbą dzieci w placówkach) - 7,5 mln złotych,
  • organizację wakacyjnych półkolonii w szkołach – 2 mln złotych,
  • doposażenie i rozbudowę stref rekreacyjnych w 19 przedszkolach i zespołach szkolno-przedszkolnych – ponad 1 mln złotych,
  • zatrudnienie 120 asystentów wielokulturowych – ok. 5 mln złotych,
  • szkolenia podnoszące kompetencje wielokulturowe nauczycieli – 78 tys. złotych,
  • szkolenia z języka polskiego dla 50 nauczycieli i asystentów wielokulturowych –10 tys. złotych.

Wrocławskie placówki oświatowe otrzymają także m.in. laptopy i tablety z oprogramowaniem oraz przenośne laboratoria komputerowe (2550 szt. sprzętu).

Realizacja zadań, w ramach współpracy z UNICEF-em, planowana jest do końca 2022 r.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

W dniu 09.11.2021 r. podpisano Umowę dotacji nr 37/G/NPRC/2021 pomiędzy Wojewodą Dolnośląskim a Gminą Wrocław.

Na podstawie powyższej umowy, Szkoła Podstawowa nr 10  w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 3 otrzymała w 2021 roku dotację celową na   realizację zadań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w kwocie 12 000 zł oraz 3000 zł jako wkład własny, który zapewnił Departament Edukacji.
Program realizowany jest w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych”  (Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych”).

Opis projektu:

W ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” wsparcie finansowe zostaje udzielone dla SP nr 10:

1. w odniesieniu do szkół i szkół w ORPEG na:
a. zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami oraz lektur szkolnych,
b. zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych,
c. realizację działań promujących czytelnictwo.

Profilaktyka próchnicy zębów
u dzieci
w wieku
przedszkolnym