telefon 71 798 69 26 wewnętrzny 104

Dane Inspektora Ochrony Danych p. Kamila Maciejewska,

e-mail: k.maciejewska@coreconsulting.pl telefon +48 535 889 710

Katecheza dla 0a.

19.Temat: „…ale nas zbaw ode złego. Amen.”

20.Temat:Jakie ślady w spotkanych ludziach i w świecie zostawia człowiek wypełniający naukę Pana Jezusa?

Moi Drodzy,

Dzisiaj zostaje nam już ostatni obrazek w naszej książeczce modlitwy „ Ojcze nasz…”. Pokazuje on, że w trudnych sytuacjach zawsze jest z nami Pan Jezus. W każdej chwili nas broni przed złem, jeżeli sami pozwalamy się obronić i specjalnie nie czynimy zła i go nie szukamy. Popatrz na obrazek, jak dzieci stoją blisko Pana Jezusa. Nie uciekają od Niego, nie oddalają się, ale starają się być blisko. Też tak robisz? Jeżeli nie, to już wiesz, co należy zrobić, żeby zawsze być bezpiecznym i daleko stać od zła i złych czynów.

Pokoloruj obrazek i zobacz, przed kim Pan Jezus chroni dzieci, co takiego może się stać, kiedy nie słuchasz Rodziców i sam oddalasz się w niebezpieczny teren.  Co takiego mogło się stać, że dzieci zostały same? Co im grozi?

Teraz czas na drugą sytuację. Wiesz już, przy kim powinieneś szukać bezpieczeństwa i wsparcia, ale pamiętaj, że uczeń Pana Jezusa stara się w swoim życiu też być dobry dla innych. Powinien starać się chronić słabszych od siebie i być dla innych wsparciem na tyle, na ile może.
Przypatrz się obrazkowi, na którym chłopiec wędruje drogą. Idzie sam, ale zaraz spotka kilka sytuacji, w których nie wie jak powinien się zachować jako uczeń Pana Jezusa. Pomóż mu, zaznacz i pokoloruj tylko te obrazki, które pokazują dobre zachowania i sytuacje. Naśladuj je.