telefon 71 798 69 26 wewnętrzny 104

Jesteś tutaj:
  2. Angielski
  3. 7 maja

Zabawy z wykorzystaniem kart obrazkowych

Kolejne propozycje zabaw z wykorzystaniem kart obrazkowych:

- What has changed place?Dzieci musza zapamiętać kolejność flashcards. Zamykają oczy, a rodzic zmienia miejsca kart. Dzieci muszą zgadnąć jakie karty zmieniły miejsca.

- Have you got a…?Dziecko siedzi na dywnie. Dajemy mu flashcardy (ale nie wszystkie) i pytamy” Have you got a banana? „Itd.

- ABC game. Ta gra jest dla dzieci, które znają już litery. Pokazujemy dziecku kartę z literą, np. „A”. Zadanie dzieci jest wybranie odpowiedniego obrazka zaczynającego się na literkę „a” np. Apple.

- Bring me....Rozkładamy flashcards na całym dywanie. Następnie  po kolei wydajemy polecenia np.”bring me a dog”- 'przynieś mi psa' (jeśli powtarzamy nazwy zwierząt)

- Pociąg. Rozkładamy flashcards na dywanie. Włączamy muzykę. Gdy muzyka przestanie grać, rodzic wypowiada słowa a zadaniem dziecka jest dotarcie do odpowiedniej karty (stacji).

- Magic eye– rozkładamy flashcards na dywanie. Nazywamy wszystkie rzeczy po kolei. Następnie odwracamy do dołu jedną kartę i ponownie nazywamy wszystkie karty razem z tą zasłoniętą. Potem znowu odwracamy drugą kartę i znowu nazywamy wszystkie karty razem z dwoma odwróconymi. Potem odwracamy trzecią, czwartą, itd. Dzieci cieszą się, że potrafią nazwać wszystkie karty nawet gdy ich nie widzą.

- Memory game. Przygotowujemy dwa takie same komplety flashcards, np. o zwierzątkach. Rozkładamy flashcards ilustracjami do dołu. Zadaniem dzieci jest znalezienie par, wypowiadając pytanie, np. „a dog, a dog, where are you?”. Osoba, która zbierze najwięcej par wygrywa.

Justyna Krymowska