Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Blog dziennikarski

19 lutego 2018 r.


Minął już prawie miesiąc, odkąd skończyły się ferie zimowe.
Obecnie mamy sezon na przeziębienia i inne choroby, więc lepiej dobrze zabezpieczyć się na te, z pozoru ciepłe dni. Sama o tym dobrze wiem, siedziałam tydzień w domu pod kocem, w towarzystwie tabletek i syropów. Powrót do szkoły jest trudny, po tzw. L4.

Jak już pewnie zauważyliście, od tygodnia na blacie sklepiku szkolnego stoi tablica, na której jest szczęśliwy numerek. Codziennie każdy z nas może być tym szczęśliwcem. 

Teraz trochę zmienię temat. Już chyba każdy zdążył zatęsknić za ciepłymi dniami i chyba każdy ma już dość noszenia kurtek, czapek, szalików i rękawiczek. No, ale niestety, na razie nie zapowiada się na wiosnę. Trzeba się jeszcze wstrzymać z wiosenną kolekcją.

Do następnego wpisu, pozdrawiam Was, Magda Obara 6b

 

 

1 lutego 2018 r.


Wszystko ma swój początek i koniec, no niestety, tak to wszystko działa...
Niedawno skończyły się ferie zimowe. Jak tam powrót do szkoły? Trudno było Wam wstać w poniedziałek? A może mieliście już jakiś sprawdzian na dzień dobry lub test ze znajomości lektury?! Mam nadzieję, że jakoś przetrwaliście ten tydzień i powoli szykujecie się na bal karnawałowy, który będzie 6 lutego.

Nie martwcie się, za około 4 miesiące zaczynają się wakacje, wymarzone, upragnione. Przecież to na nie czekamy już od 1 września każdego roku.

No i jeszcze takie małe info: od poniedziałku, ale chyba następnego  rusza "szczęśliwy numerek". Wylosowany numer będzie się znajdował w okolicach sklepiku szkolnego, codziennie inny. I na czym on polega? Jeśli wylosowany numer, to TWÓJ numer w dzienniku, to tego dnia jesteś zwolniony z odpowiedzi na lekcjach. Hip, hip, hura! W powietrzu już czuć weekend.

Pozdrawiam, Magda Obara

 

 

12 stycznia 2018 r.
 
To już! Teraz! Hip hip hura! województwo dolnośląskie już ferie ma!!!Właśnie od dziś, gdy wyszliśmy ze szkoły zaczęły się ferie, feryjki, feriusie. Po dwóch tygodniach w szkole, znów jest wolne - dwa tygodnie. Superowo! Odlotowo!  No, ale będzie trzeba przecież kiedyś wrócić, a dokładnie 29 stycznia. Ale zanim to nastąpi... Życzę Wam Drodzy Internauci wesołych, spokojnych i bezpiecznych ferii orazi ośnieżonych stoków do szusowania.

 

Magdalena Obara

 
 
5 stycznia 2018 r.
 
Jak tam Drodzy Internauci po świętach? Miło spędziliście ten czas? Mam nadzieję, że tak. A jak mija Wam pierwszy tydzień Nowego Roku 2018?

5 stycznia (czyli w dzień ,w którym robię wpis na blogu) był dniem wystawienia ocen na pierwsze półrocze. No właśnie, jak tam oceny? Macie jakieś jedynki? Oby nie.

Jeszcze tydzień w szkole i znów wolne. 15 stycznia już nie idziemy do szkoły - są ferie! Miejmy nadzieję, że spadnie śnieg. Tak dawno nie było takiego puszystego śniegu, z którego można by ulepić sporego bałwana. Ale znając nasz klimat, pewnie nie spadnie śnieg, a jeżeli już by spadł, to pewnie z deszczem lub zaraz się roztopi. Poprzednie zdanie właśnie pokazało, jaka jest ze mnie optymistka... heh. No, ale trzeba być dobrej myśli, więc trzymam kciuki by choć na parę dni przymroziło i spadło trochę śniegu.

Magda Obara, kl. 6b

 

22 grudnia 2017 r.


Wigilia już w tę niedzielę! Może spadnie wtedy śnieg? To byłby taki świąteczny prezent a propos prezentów, choinki już gotowe? Oświetlone? Przyozdobione?? Pewnie wyglądają pięknie. Mam nadzieję, że każdy z nas znajdzie pod świątecznym drzewkiem taki prezent, jaki sobie wymarzył. Tydzień po Wigilii jest Sylwester, huczny i pewnie wystrzałowy,  a następnego dnia Nowy Rok 2018. Macie już jakieś postanowienia noworoczne? Ja w końcu przejdę na dietę i o wiele bardziej przyłożę się do nauki? A wy, co zamierzacie zmienić w swoim życiu? Rozwijać pasje? Pogodzić się z kimś? Zacząć pisać pamiętnik? A może książkę? Z wyborem zostawię Was samych, a na do widzenia zostało mi życzyć Wam i Waszym rodzinom wszystkiego najlepszego, świętego spokoju, anielskiej cierpliwości, zdrowia, szczęścia każdego dnia, pomyślności, radości i żeby 2018 był lepszy od 2017 roku.

 Wesołych świąt życzy Magdalena Obara z 6b ;)

 

 

6 grudnia 2017 r.

To już było wczoraj! Tak długo wyczekiwany dzień, najważniejszy, chyba zaraz po urodzinach! Mikołaj! Prezenty! Niespodzianki! Chodzące Małe Mikołaje z woreczkami cukierków! Ale oprócz radości i słodyczy... być może, ktoś dostał rózgę? Mam nadzieję, że nie. Szkoda, że nie ma śniegu...:(

Mikołaj to już mały (duży) akcent Świąt Bożego Narodzenia. Choć trochę brakuje zimowego klimatu. No cóż, taki mamy nasz polski klimat, mało lub wcale śniegu zimą.

Dokładnie za 18 dni jest Wigilia, a jak każdy wie tydzień po Wigilii - Sylwester-fajerwerki i Nowy Rok. Miejmy nadzieję, że 2018 rok będzie lepszy od poprzedniego. A dzisiaj, jeśli chodzi o atrakcje, to zebrania Rodziców z Wychowawcami, oj nie będzie tak kolorowo i landrynkowo. Ho! Ho! Ho! Powiedziałby Święty z Bieguna Północnego...

Magda Obara z 6b

 

26 listopada 2017 roku 

22 listopada odbył się szkolny bal tzw. ,,American dream". Było ekstra! Dobra muzyka, różna, pyszne jedzenie. Uzbierane pieniądze za przysmaki zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Po hucznych tańcach i pląsach, można było odpocząć i odsapnąć, czyli złapać oddech.

Niedawno zaczął się rok szkolny, a tu już niebawem Mikołaj (listy już napisane?), później Wigilia i Nowy Rok. Jak ten czas szybko płynie. Niedawno było lato, a tu już niebawem zima. Miejmy nadzieję, że w tym roku będzie śnieg, bo to nie jest takie oczywiste, że zimą jest śnieg - taki mamy klimat! 7 grudnia zebrania z rodzicami i propozycje ocen, a potem już błogie odliczanie do świąt.

 
16 listopada 2017 r.
 
Drodzy Czytelnicy szkolnego bloga,
14 listopada był Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji na różnych lekcjach mogliśmy oglądać prezentacje i filmiki na ten temat. To bardzo ważne, by uświadamiać ludzi już od najmłodszych lat, że czyste powietrze jest bardzo ważne. W 2016 roku Wrocław miał najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie! Uwierzycie?! Dbajmy o naszą przyszłość, bo to właśnie między innymi przez zanieczyszczone powietrze pojawiają się różnego rodzaju alergie, choroby, zmiany genetyczne.
 
Gdy widzicie osobę, która pali ognisko w nieprzeznaczonym do tego miejsc,u spokojnie możecie zadzwonić na policję, a właściwie musicie to zrobić jeśli zależy Wam na  zdrowiu i życiu.
 
Drodzy Nauczyciele dziękuję za te cenne informacje na temat czystego powietrza. To bardzo ważne, żeby mieć wiedzę na ten temat, ponieważ dotyczy on nas wszystkich.
 
                                                                                                        Magda Obara, kl. 6b
15 listopada 2017 r.
Mówi się, że jesień nie należy do ulubionych pór roku, a my uważamy inaczej. Popytaliśmy się na szkolnym korytarzu, za co można lubić jesień i okazuje się, że powodów na lubienie tej pory roku jest kilka. Nasi respondenci wymieniali walory jesieni, takie jak: kolorowe liście na drzewach i trawnikach, z kasztanów i żołędzi można zrobić ludki, za przestawienie zegarów o godzinę i dłuższe 60-minutowe spanie z soboty na niedzielę, za zapach smażonych owoców, za wieczory spędzone przy kominku, za wyjścia klasowe, za uśmiech przechodniów, za przyjęcia urodzinowe, za wyprzedaże we wrocławskich galeriach, i tak dalej i tak dalej...
Nie smućcie się, już niedługo wystawienie proponowanych ocen za I semestr, a więc taka "wypłata" z premią za Waszą systematyczną pracę, która jest wynikiem Waszej wewnętrznej motywacji. Dobrego dnia!
                                                                                                     Redakcja "Strzału w 10"
5 listopada 2017 r.

Drodzy Internauci, zastanawialiście się kiedyś, jak wspomóc swój mózg, by lepiej przyswajać wiedzę, lepiej się uczyć? Oto ja przychodzę Wam z pomocą! Bomba witaminowa, to jest to!!! Jeśli chcielibyście przygotować sobie coś, co łączy smaczne z pożytecznym, możecie przygotować taki koktajl.
Oto przepis:
Składniki

Przygotowanie: owoce pokroić na kawałki i utrzeć blenderem na gładką masę. Dodać miód i sok z cytryny oraz mleko. Wszystko dokładnie zmiksować do połączenia składników. Można przechować w lodówce.                                                                                                                         

Po tak dużej ilości witamin matma, polski,przyroda czy historia nie będą Wam straszne. Sama piję takie koktajle. Naprawdę działają! i dodatkowo bardzo smakująMrugnięcie

CIEKAWOSTKA:

Wiecie, że od 15 stycznia mamy ferie zimowe?!

Około 5 grudnia jest wystawienie proponowanych ocen za I semestr.

 Magdalena Obara z klasy 6b.

 
23 października 2017 r.

Już niedługo Hallowen -dzień równie straszny, jak 26 października, czyli dzień wywiadówek. Potem, 8 listopada Bal Wszystkich Świętych. A już niedługo wystawienie proponowanych ocen za pierwsze półrocze! Jak ten czas szybko płynie! Ja jeszcze czuję ciepłe promienie słońca na skórze, a rzeczywistość jest szara, jesienna. No właśnie. Jesień. Jak Wam mija jesień? Jak ją spędzacie? Ja po powrocie ze szkoły szybko odrabiam lekcje, przebieram się w cieplutkie i milutkie ubranka i włochate skarpetki, opatulam się kocykiem, robię sobie kakao, kisiel, owocową  herbatkę. I!!! O wiele lepiej!                        Magda Obara, kl. 6b

 
17 października 2017 r.
 
Cześć, witam Was Internauci, Blogerzy! Szkoła rozkręca się! Zajęcia pozalekcyjne ruszyły pełną parą. Lekcje i oceny lecą jak szalone. Dzień po dniu, coraz więcej rzeczy do zrobienia, a z tym samym brak czasu na własne sprawy i drobne przyjemności. Niestety... Już w grudniu Nauczyciele zaproponują nam oceny za I semestr. Podobno szczęśliwi czasu nie liczą, ale... Zapraszamy Was do umieszczania własnego wpisu na blogu dziennikarskim. W przyszłym tygodniu zajmiemy się kolportażem reaktywowanej po wakacjach gazety szkolnej "Wrzawa, strzał w 10". Zachęcamy do lektury. Dobrego tygodnia tego, kolejnego i jeszcze następnego też! Redakcja 
 
13 października 2017 r.
 
Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi!!!
Z okazji Waszego Święta życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, satysfakcji z pracy, pogody ducha i świętego spokoju w ogromnej ilości. Dziękujemy za Wasz trud i cierpliwość. Może nie zawsze to widać, ale doceniamy Waszą pracę, naprawdę. Redakcja „Wrzawy, strzału w 10”

9 października 2017 r.

O rety, kolejny tydzień zaczęty!!! W tym tygodniu zapewne nie ma klasy, która nie ma sprawdzianu, kartkówki z lektury, testu… Koszmar!!! Na szczęście w piątek mamy tylko 4 lekcje niekoniecznie takie naprawdę. A dlaczego, bo w sobotę 14.10.2017 r. mamy kolejną rocznicę Komisji Edukacji Narodowej. A na dodatek niektórzy mówią, że jak minie poniedziałek, to mamy już prawie weekend!!! Ten wpis zrobili wszyscy redaktorzy gazety szkolnej, którzy są: wspaniali, mądrzy, pracowici, mili, kulturalni, grzeczni, zabawni, trochę gadatliwi-ale to nieważne, koleżeńscy, ambitni, pomysłowi, aktywni, odpowiedzialni.

 

Dzień dobry, witam Wszystkich Czytelników bloga bardzo serdecznie.
Stało się! Rok szkolny 2017/2018 został uroczyście rozpoczęty. Mam nadzieję, że będzie to dla Was ok pełen wyzwań i przygód,. Rok, w którym każdy uczeń będzie mógł m.in. się na łamach szkolnej gazety "Wrzawa, czyli strzał w 10" pochwalić się swoim talentem. 
Wpisu na blogu dziennikarskim może dokonać każdy uczeń. Celem jest podzielenie się swoją refleksją na temat bieżących wydarzeń, ale nie tylko tych w szkole. Jeśli chcesz, aby Twój wpis został tu umieszczony, to prześlij 
na maila joannakearney@poczta.onet.pl (podaj swoje imię nazwisko i klasę). Życzę wszystkim wytrwałości w tym, żeby chciało Wa się chcieć"!
pozdrawiam Joanna Kearney

 

 

Autor: Joanna Kearney