Warsztaty z Pierwszej Pomocy dla klas 4-8.

Szkolenie z Pierwsze Pomocy dla wszystkich uczniów klas 4-8.

Samorząd szkolny przedstawił na radzie pedagogicznej  pomysł przeprowadzenia zajęć z pierwszej pomocy dla wszystkich klas 4-8.    Jeden z rodziców naszej uczennicy,  zaangażowany w akcje charytatywne oraz organizację biegów  dla stowarzyszenia "Kilometry pomocy" zaproponował zorganizowanie takich warsztatów. Szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadzone zostało przez ratowników medycznych przy użyciu fantomów. Cały dochód  przekazaliśmy jako darowiznę dla Piotrka Maciuka na jego rehabilitację  oraz wydruk certyfikatów dla uczestników. Łącznie zebrana kwota to 6389zł. Na wydrukowanie certyfikatów  wydano 700zł. Na pomoc Piotrkowi przekazaliśmy 5689zł. Warsztaty zostały przeprowadzone na sali gimnastycznej we współpracy z nauczycielami w-f na ich lekcjach. Szkolenie było dostosowane do potrzeb dzieci, prowadzący w sposób profesjonalny przekazali swoje doświadczenie, wiedzę oraz praktykę. Szkolenie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

zdjęcia: Anna Księżopolska

autor: Kamila Juszczak