Prezentacja projektu Darka Jutarskiego na Kole Historycznym

W dniu 19 marca 2019 r. w ramach zajęć Koła Historycznego gościliśmy Pana Jerzego Jutarskiego  i Jego Syna Darka. Uczestnikom Koła przedstawiono projekt pt.: ,,Wielka wojna w wirtualnej rzeczywistości. I wojna okiem gamera’’. Całość prezentacji odnosiła się do znaczenia nowoczesnego uzbrojenia na frontach I wojny światowej. Ważne było również przesłanie, które stanowiło ciekawe porównanie, odnoszące się do współczesnej rozgrywki wirtualnej a rozumienia faktów historycznych. Wykonanie tego zadania wymagało od Darka i Pana Jerzego szczegółowej analizy materiału źródłowego. Do pracy wykorzystano m.in. fragmenty filmów: ,,Czas wojny’’ i ,,Okop’’ oraz trailery gier z serii: ,,Battlefield’’.  Po zakończeniu projekcji uczniowie Koła Historycznego mieli możliwość zadawania pytań.

Relacja i zdjęcia: R. Leszczyński