21 II 2019 - w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego działo się ...

Znalezione obrazy dla zapytania rej karykatura
„A niechaj  narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.”
Mikołaj Rej

21 II 2019 - w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - szkolne lekcje języka polskiego odbywały się w zabawowo-konkursowej formule „1 z …”.

Zespołowo rywalizowano, odpowiadając na pytania  z wiedzy o polszczyźnie – żadne nie pozostało bez odpowiedzi, co dobrze świadczy o młodych użytkownikach  rodzimego języka.

Odbyło się także kolejne międzyklasowe,  zadaniowe spotkanie na korytarzu, przygotowane  pod kierunkiem polonistów
i poprowadzone przez uczniów z kl.  6c i 6e.

Pomysłowi czwartoklasiści, jako żywe obrazy wybranych frazeologizmów, wzbogacili repertuar rozwiązywanych w tym dniu zagadek językowych.

Wszystkie te okolicznościowe wydarzenia stanowiły zapowiedź szkolnego etapu Konkursu o „OJCZYŹNIE – POLSZCZYŹNIE”, do udziału w którym zapraszamyUśmiech.

Szczegółowe informacje u nauczycieli języka polskiego.