SP10 NA KONCERCIE Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada na Rynku Psiego Pola  odbył się uroczysty koncert,,NASZE POLSKIE ŚPIEWANIE’’.

Znalezione obrazy dla zapytania 11 listopada dzień niepodległości pieśni

11 listopada w całej Polsce obchodzona była 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości.

Z tej okazji 10 listopada na Rynku Psiego Pola  odbył się uroczysty koncert ,,NASZE POLSKIE ŚPIEWANIE’’.

Głównym organizatorem obchodów Święta Niepodległości była Szkoła Podstawowa nr 6.Całość koordynował i prowadził Pan Krzysztof Wójcicki- wicedyrektor SP 6, a pomysłodawczynią była Pani dyrektor SP 98.

Do udziału w uroczystości zaproszono reprezentacje szkół i przedszkoli ościennych (SP 6, SP 10, SP 98, klasy mundurowe z LZN, Przedszkola nr 71 i 106 ).

Naszą szkołę godnie reprezentowały klasy: 3b, 3c, 3f z wychowawcami, młodzież ze szkolnego chóru oraz Poczet Sztandarowy. Uśmiech

Mieliśmy zaszczyt wystąpić na rynku i  zaśpiewać pieśń "Hej, hej ułani" przy akompaniamencie Pani Alicji Wąsek- naszej nauczycielki muzyki.

Wszyscy zgromadzeni mieszkańcy otrzymali śpiewniki - pięknie wydane przez Radę Osiedla. Ze łzami wzruszenia starsi mieszkańcy śpiewali z nami  znane pieśni patriotyczne np.: ,,My, pierwsza brygada ‘’, ,,Rota’’, ,,Maszerują strzelcy’’, ,,Wojenko, wojenko’’ ...

Uczniowie wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do udziału w przyszłorocznych obchodach 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.