Odzyskaliśmy NIEPODLEGŁOŚĆ :)

11 LISTOPADA 2017 r.  -  99  URODZINY  POLSKI  Uśmiech

99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODŁEGŁOŚCI Uśmiech

Znalezione obrazy dla zapytania flaga polski

Klasa 5a na lekcji "Patriotyzm w czasach pokoju".

„Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę, będziem Polakami” – nad tymi słowami hymnu przechodzimy bezrefleksyjnie. Drugą zwrotkę śpiewamy rzadko, a to w niej kryje się wskazówka jaką dostali Polacy po utracie niepodległości, a zarazem nadzieję, że można Polsce przwywrócić WOLNOŚĆ...

Nie zapominamy jednak jak do tego doszło, że jesteśmy NIEPODLEGŁYM PAŃSTWEM. Niepodległość sama nie przyszła, nie była nam dana ot tak, została przez lata okupiona cierpieniem i krwią naszych rodaków. Pamiętamy i kultywujmy tę pamięć, tak jak potrafimy najlepiej.

Uczniowie kl.5a mieli okazję przeżyć niezwykłą lekcję historii "Patriotyzm w czasach pokoju", podczas której został im ten temat przybliżony. Uczniom przedstawione zostały  symbole narodowe i lokalne - wyjaśniona ich geneza. Poznali również zasady właściwego zachowania wobec nich i dowiedzieli się, jakie jest znaczenie symboli narodowych dla zrozumienia własnej tożsamości.
Była to lekcja, która nauczyła młodych Polaków, że patriotą może być każdy z nas! Uśmiech