Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 10!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 10

Znalezione obrazy dla zapytania VII swiatowy dzień tabliczki mnożenia

Dnia 29 września 2017 w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji było propagowanie, w zabawowej formie, nauczania i uczenia się matematyki. Zachęcaliśmy poprzez nią do przypomnienia i utrwalenia sobie tej ważnej umiejętności w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była także okazją dla uczniów do nadrobienia po wakacyjnej przerwie „tabliczkowych” zaległości. Dorośli natomiast mogli dać przykład prezentując świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W trakcie obchodów święta, przy specjalnie przygotowanych stoiskach do gry
w „Olimpijczyka”,
wybrani uczniowie naszej szkoły zachęcali kolegów z innych klas, żeby sprawdzili swoją sprawność w mnożeniu.

Patrole Egzaminacyjne natomiast poruszały się po całym terenie szkoły, sprawdzając poziom umiejętności uczniów i nauczycieli. Musieli oni w określonym czasie rozwiązać      5 trudniejszych przykładów na mnożenie lub dzielenie. Przepytano 74 uczniów i 20 Nauczycieli. Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskało 56 uczniów i 16 Nauczycieli.

Podczas lekcji w klasach IV – VII odbyły się natomiast  pisemne „egzaminy z tabliczki mnożenia”.  Uczniowie, którzy rozwiązali prawidłowo wszystkie zadania otrzymali tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.

W tym dniu szkoła była udekorowana przygotowanymi przez dzieci kolorowymi plakatami, na których autorzy umieścili zabawne rymowanki  i zagadki dotyczące mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia upłynął w radosnej atmosferze, dostarczył nowych przeżyć i wiele satysfakcji oraz stworzył okazję do pozytywnej rywalizacji.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Koordynatorzy akcji: Agnieszka Zakrzewska, Dorota Jastrzębska – Jeleń