DFN w SP10 na mecie!

XX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI W SP10 NA MECIE!

Zakończyły się pokazy w szkole oraz wyjścia klas na zajęcia oferowane przez wrocławskie uczelnie.

Minął wrzesień, a wraz z nim zakończył się DFN w naszej szkole. W tym roku wiele się działo. Uczniowie mieli niejedną okazję, aby skorzystać z potencjału dydaktycznego i naukowego wszystkich wrocławskich uczelni dla wzbogacenia wiedzy. DFN to przede wszystkim popularyzacja, upowszechnianie, propagowanie nauki oraz przybliżenie warsztatu pracy naukowca dzieciom i młodzieży. Bogata oferta wykładów, seminariów, dyskusji, pokazów, warsztatów, wystaw... nie tylko wzbogaciła realizowane treści programowe, ale również stała się  pomocna  w wyborze przyszłych kierunków studiów. Po warsztatach niektórzy uczniowie zafascynowani daną dziedziną nauki informowali, że takie zajęcia ich inspirują i taki kierunek studiów również chcieliby obrać. To bardzo cieszy, że  szkolne spotkania z DFN-em tak skutecznie rozbudzają edukacyjne aspiracje naszych uczniów, życzymy więc  powodzenia w dążeniu do realizacji stawianych sobie celów!

W tym roku zostaliśmy również wyróżnieni przez organizatora DFN i mogliśmy gościć interaktywne pokazy  w naszej szkole.Uśmiech

Uczniowie klas 7 brali udział w  zajęciach chemicznych:

„Raz, dwa, trzy…, chemicznym artystą jesteś Ty”.

Podczas pokazu  uczestnicy poznawali niezwykle kolorowy świat chemii. Odkryli to, co w nim najpiękniejsze. Doświadczenia oczarowały ich i wprowadziły w tę niezwykle tajemniczą, a zarazem niebezpieczną dziedzinę nauki, wywołały dużo radości i uśmiechu i być może sprawiły, że uczniowie będą czerpali radość z nauki chemii.

Uczniowie klas 6 uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych:

„Elektrownie wodne –źródło czystej energii”.

Dzieci zostały wprowadzone w tematykę pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, poznały historię elektrowni wodnych oraz zasady pozyskiwania energii z wody. Podczas pokazu został przedstawiony model elektrowni wodnej, a następnie uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać podobny na wzór  i sprawdzili  jego działanie. Udało się, prąd popłynął!Uśmiech

Uczniowie klas 2 i dzieci ze świetlicy  wzięli udział w zajęciach o zdrowym żywieniu:

„Nowa piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej 2016”.

Dzięki temu poznali  m.in. nową piramidę żywienia dla dzieci i młodzieży opracowaną w 2016 roku przez Instytut Żywności i Żywienia.

Wierzymy, że ta "nauka nie poszła w las" Mrugnięcie