Szkoła w Mieście 2016/2017

w Teatrze Capitol w ramach projektu.

Szkoła w mieście” –to projekt edukacyjny wrocławskiego Urzędu Miejskiego związany z objęciem przez Wrocław w 2016 r. tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Uczniowie biorą systematyczny udział w zajęciach prowadzonych w różnych instytucjach kulturalnych stolicy Dolnego Śląska, na uczelniach oraz w centrach edukacyjnych. Udział w projekcie zadeklarowało wiele instytucji, w których odbywają się lekcje z różnych  przedmiotów i realizowana jest podczas nich podstawa programowa.

Projekt ma na celu uatrakcyjnienie nauczania oraz zwiększenie udziału uczniów w życiu kulturalnym miasta.

Uczniowie klas 4-6 w dn. 26.05.2017r. brali udział w spektaklu "Czarnoksiężnik z krainy Oz" w Teatrze Capitol w ramach projektu.

Duże wrażenia na uczniach zrobił spektakl ze wspaniałą scenerią, muzyką i doskonałą grą aktorską, a główna bohaterka Dorotka zyskała wielu sympatyków spośród uczniów 10-tki, czego dowodem były głośne i długie brawa.

Ogromne zaskoczenie zrobił również sam teatr, który po remoncie zyskał większą przestrzeń, bogate wyposażenie i  "elegancki - taki królewski  wygląd " - takimi opiniami dzielili się nasi uczniowie.

Wychowawcy wraz z uczniami składają serdeczne podziękowania Rodzicom,

którzy ofiarowali swoją pomoc, jako  opiekunowie. DZIĘKUJEMY ! Uśmiech

Magdalena Szyszkowska