23 maja w klasie 2e odbyła się niecodzienna lekcja przyrody

„To bee or not to be”

„To bee or not to be” – 23 maja w klasie 2e odbyła się niecodzienna lekcja przyrody.  Naszymi gośćmi byli : Pan Bogusław Szereda ze swoimi pszczołami z Gospodarstwa Pszczelarskiego oraz Pan Piotr Szereda ze Straży Miejskiej.  Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć Królową Pszczół i jej całą świtę. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest ul, jak pszczoły produkują miód oraz jak wygląda cykl życia każdej robotnicy. Dodatkowo mogły zobaczyć i sprawdzić  jakich narzędzi do pracy używa pszczelarz, oraz posmakować pysznego miodu własnej produkcji. Ponad to dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między szerszeniami a pszczołami i jak należy zachować się w ich obecności aby nikomu nie stała się krzywda.

Serdecznie dziękujemy naszym Cudownym Gościom za przybycie i podzielenie się z nami wiedzą i doświadczeniem.