Szkoła Podstawowa nr 10

Rozgrywki mini koszykówki dziewcząt

Nasza reprezentacja bardzo udanie zaprezentowała się w tegorocznych rozgrywkach mini koszykówki dziewcząt .

W półfinale mistrzostw Wrocławia reprezentacja SP 10 spotkała się z reprezentacją szkoły nr 72. Mecz do połowy był bardzo wyrównany i po 12 minutach nasze zawodniczki prowadziły 12: 10. III i IV kwarta to już koncertowa gra SP 10. Dziewczyny bardzo dobrze radziły sobie w obronie i utrudniały przeciwniczkom rozgrywanie ataku pozycyjnego. W ataku graliśmy bardzo zespołowo i każda z zawodniczek naszego zespołu dołożyła swoją cegiełke do ostatecznego sukcesu. Mecz wygraliśmy 30 : 20 i mogliśmy cieszyć się z awansu do wielkiego finału.

Mecz finałowy był niezwykle wyrównany i widać było że spotkały się dwa najlepsze zespoły we Wrocławiu.

Zawodniczki SP 10 bardzo dobrze i agrsywnie broniły co pozwalało na wyprowadzanie szybkich kontr po których zdobywaliśmy łatwe punkty. Po 12 minutach był remis 14:14 . Kolejne minuty to gra kosz za kosz, żadna z drużyn nie chciała oddać prowadzenia. W ostatniej akcji meczu zawodniczkom SP 118 udało się doprowadzić do remisu.

W 3 minutowej dogrywce lepiej zaprezentowały się dziewczyny z naszej szkoły. Ostatatecznie wygraliśmy mecz finałowy 34:32 .

Wielkie brawa dla zawodniczek za zaangażowanie, charakter i grę do samego końca !!!!!