Klasa IIb i IIId na wycieczce.

Uczniowie klas IIb i IIId 12 października odwiedzili gospodarstwo Państwa Golinowskich.

12 października odwiedziliśmy gospodarstwo Państwa Golinowskich. Powtórzyliśmy wiadomości dotyczące roślin uprawnych. Z zapałem wzięliśmy udział w konkursach na największą marchewkę i najmniejszego ziemniaka. Karmiliśmy króliki i owce, a wszędzie towarzyszyły nam przyjazne kociaki. Mieliśmy okazję zobaczyć stodołę, w której pan Janek pokazał nam jak można ze słomy wyczarować rożne postacie. Okazało się, że nasza  wyobraźnia i zręczne  palce stworzyły przepiękne zwierzątka i kukiełki. Byliśmy w kuźni, gdzie gospodarz opowiedział nam o pracy kowala. Dowiedzieliśmy się też  jak powstaje chleb i samodzielnie, pod troskliwą opieką pani Gieni przygotowywaliśmy pyszne podpłomyki pieczona na kuchni węglowej. Ziemniaki ugotowane w mundurkach z masełkiem i solą okazały się prawdziwym przysmakiem. Gospodarze przyjęli nas bardzo serdecznie i stworzyli rodzinną atmosferę.  Radości nie było końca i nawet deszcz nie był w stanie zepsuć nam zabawy. Uśmiech towarzyszył nam przez cały dzień, a do domu przywieźliśmy wyjątkowe pamiątki: marchewki i ziemniaki własnoręcznie wykopane na polu oraz ubłocone ubrania ;)

Uczniowie klas IIb i IIId