Wymiana polsko-niemiecka c.d.

Dnia 17 kwietnia 26 uczniów udało się z rewizytą do naszej szkoły partnerskiej w Bawarii.

Wymiana polsko-niemiecka 17.04.-24.04.2016

Inicjatorką współpracy między Zespołem szkolno-Przedszkolnym a Hertzhaimer-Gymnasium jest pani Aneta Suszycka.

Uczniowie porozumiewali się w językach angielskim i niemieckim.

W Bawarii uczniowie naszej szkoły mieszkali w rodzinach niemieckich, dzięki czemu mogli pogłębiać i doskonalić swoje kompetencje językowe.

Dzieci miały całodniową wycieczkę do Monachium pt.” Monachium jako odzwierciedlenie niemieckiej historii”.

Muenchen jest miastem bawarskich królów i elektorów ale również miastem, w którym powstało NSDAP. Grupa zwiedziła także stadion Allianz Arena. Byliśmy w szatni piłkarzy FC Bayern, a niektórzy byli nawet na wtorkowym meczu z Robertem Lewandowskim.

Kolejnym punktem programu była wycieczka do Austrii, Salzburga.

W mieście Mozarta młodzież zwiedziła między innymi dom, w którym mieszkał i tworzył kompozytor.

Wzięliśmy udział w dwóch wycieczkach statkiem nad jezioro Koenigssee zwane jeziorem królewskim , które położone jest na południowym wschodzie od Monachium oraz nad Chimsee .

Podczas wymiany nawiązały się bardzo serdeczne relacje między uczniami .

Prawdziwym hitem okazał się także wieczór polsko-bawarski, na którym obydwa kraje prezentowały się a młodzież robiła projekt.

Wymiana polsko-niemiecka okazała się dużym sukcesem. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i dopytują kiedy będzie następna wymiana.

Wymiana polsko-niemiecka otrzymała dotację z Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży w Warszawie, którą pozyskała dla uczniów pani Aneta Suszycka.