25 lat dobrego sąsiedztwa

„Dzień otwartych drzwi” w konsulacie niemieckim

25 lat dobrego sąsiedztwa to okazja do wspólnego świętowania. Dlatego Aneta Suszycka wraz z uczniami naszej szkoły udali się w sobotę, 4 czerwca w godz. od 11.00 do 16.00 do  konsulatu niemieckiego na „Dzień otwartych drzwi”.

Konsulat przygotował atrakcyjny program, między innymi gry i zabawy językowe, informacje o możliwościach studiowania w Niemczech, gospodarce, a także wiele innych ciekawych materiałów o atrakcjach turystycznych Niemiec. Na miejscu uczniowie dowiedzieli się wiele o historii  zabytkowego budynku oraz tym, czym się na co dzień zajmuje konsulat. Biorąc udział w quizach i  losowaniach uczniowie wygrali atrakcyjne nagrody, między innymi weekend w Niemczech czy koszulkę z podpisami niemieckiej reprezentacji piłki ręcznej i aktualnych Mistrzów Europy.

Aneta Suszycka