Destination Imagination we Wrocławiu

1 kwietnia po południu Hala Orbita przeżyła oblężenie dzieci i młodzieży z całej Polski, a także tych  z dalekich państw.

Filmy z przebiegu Destination Imagination we Wrocławiu

1 kwietnia po południu Hala Orbita przeżyła istne oblężenie dzieci i młodzieży z całej Polski, a także tych, które przyjechały z tak dalekich państw, jak Chiny czy USA. To uczestnicy XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni, która na cały weekend zagościła, już po raz drugi, we Wrocławiu.

Hala Orbita, Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja”, 1-3 kwietnia 2016…

…to miejsce i czas tegorocznych potyczek kreatywnej młodzieży, która w liczbie ponad 2000 uczestników zjechała do dolnośląskiej stolicy nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy, Turcji, Chin, Stanów Zjednoczonych i Izraela, czyli można rzec, że Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności ma wymiar światowy!

Wszyscy oni – w różnych kategoriach wiekowych – zostali postawieni przed zadaniami, do których strach się nawet zbliżyć temu, kto nie potrafi twórczo, a także niekonwencjonalnie podchodzić do rozwiązywania problemów z pogranicza nauk ścisłych, humanistycznych czy artystycznych. No i pracować przy tym w zespole.

Najmłodsi, czyli przedszkolaki, oraz już całkiem dorosła młodzież w wieku studenckim, z towarzyszeniem swoich trenerów, nauczycieli, a także rodziców, w liczbie ok. 2 tys. stawili się na otwarciu imprezy, która promuje i nagradza pomysłowość, spontaniczność, wiedzę ogólną i zdolności artystyczne młodych ludzi. Na Destination Imagination zjechali z wielu – dużych i małych – polskich miast, a także z zagranicy – podczas uroczystej prezentacji pod flagami swoich państw, w burzy oklasków, przemaszerowały w hali drużyny z Chin, Turcji, Stanów Zjednoczonych oraz Węgier. Pod flagą biało czerwoną przeszli natomiast ubiegłoroczni polscy uczestnicy i laureaci Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności w Chinach oraz Międzynarodowej Olimpiadzie Kreatywności w Katarze.

Zadania dla drużyn

Kilka miesięcy (4-7) mają drużyny na to, żeby przygotować krótkie, 5-8 minutowe przedstawienia sceniczne, w których mogą korzystać ze zdobyczy fizyki, inżynierii, matematyki, technologii i różnych dziedzin kultury i sztuki, aby rozwiązać jedno
z sześciu Wyzwań Drużynowych. Te zaś dzielą się na sześć rodzajów:wyzwanie techniczne; wyzwanie naukowe; wyzwanie konstrukcyjne; wyzwanie teatralne; wyzwanie improwizacyjne, wyzwanie społeczne – projekt  Zasięg.

Potem 4-7-osobowe zespoły dzieci i młodzieży wraz z trenerami trafiają na Ogólnopolską Olimpiadę Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni, gdzie prezentują owoce swojej pracy.

I miejsce - wyjazd na Światową Olimpiadę Kreatywności do Stanów Zjednoczonych

II miejsce – wyjazd na Olimpiadę Azjatycką do Chin.

W roku szkolnym 2016/2017 do projektu przestąpiła nasz szkoła.

Dzielnie, z wielkim zaangażowaniem reprezentowały nas drużyny pod czujnym okiem trenerów.

Drużyna.  JASAMATA

1. Dudkiewicz Ewa            kl. V b
  2. Kołtko Anna                 kl. V b
  3. Krupiarz Joanna            kl. V b
  4. Łach Maja                    kl. V b
  5. Mrzygłód Marika           kl. V b
  6. Piwowar Paulina           kl. V b
  7. Straś Aleksandra           kl. V b

Trener: Olga Dudkiewicz

Drużyna.  TOP - SEVEN

1. Fedoryszyn Marcjanna        kl. II c
  2. Ganczarek Łukasz              kl. II c
  3. Grzebyk Aleksandra            kl. II c
  4. Laskowski Marcin               kl. II c
  5. Sobieszek Alicja                 kl. II c
  6. Śpiewak Julia                    kl. II c
  7. Walenciejczyk Amelia          kl. II c

Trener: Marzena Mrzygłód

W najbliższym czasie zdjęcia z przebiegu Olimpiady!!!

ZAPRASZAMY !