Szkoła z klasą - uczniowie z SP 10 na projekcie edukacyjno-kulturowym w Grecji

W tym roku szkolnym uczniowie klas siódmych
uczestniczą w projekcie pt.
„Szkoła z klasą – doskonalenie kompetencji kluczowych kadry
oraz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 we Wrocławiu”
realizowanym w ramach konkursu Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej
w ramach programu FERS
realizowanego na zasadach programu Erasmus +.
Główne cele projektu to poznanie starożytnej kultury Macedonii Północnej oraz Grecji, zaspokojenie potrzeb intelektualnych i poznawczych uczniów, kontakt z europejskimi dobrami kultury, poznanie kulturowych wartości przyrody, uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych. Równie ważne jest także podnoszenie świadomości bycia Europejczykiem, uczenie tolerancji i otwartości na inne kultury i narody, rozwijanie kompetencji językowych. Projekt jest  nakierowany na poprawę kondycji psychofizycznej uczniów. Zgodnie z jego założeniami uczniowie przed wyjazdem do Grecji odbyli zajęcia przygotowawcze z języka angielskiego oraz z greckiej kultury. Teraz przebywają w Grecji i poznają szkolne życie swoich rówieśników oraz zasady zdrowego stylu życia. Aktywność na świeżym powietrzu i piękne okoliczności przyrody umilają uczestnikom i opiekunom projektu czas spędzony w Grecji. Projekt jest finansowany przez FERS (Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego).

autor: Iwona Ucherek