Gdzie: Zawody odbędą się w Szkole Podstawowej nr 44 im. Jana III Sobieskiego

Kiedy: 8.12.23r.  (piątek) w godzinach 16.00 – 20.00.

Regulamin osiedlowych zawodów tenisa stołowego i szachów

Główne cele zawodów:

1. Zawody sportowe dla dzieci i dorosłych

2. Wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport

3. Promocja aktywnych form spędzania czasu

4. Kształtowanie wśród uczestników zasad rywalizacji takich jak zasada fair play

5. Popularyzacja dyscypliny Tenis stołowy i Szachy.

Regulamin rozgrywek (tenis).

Mecze będą rozgrywane w grupach wiekowych – Dzieci do lat 10, Młodzież 11-16lat, Dorośli, do 2 lub 3 wygranych setów. Każdy set grany jest do 11 punktów (bądź do dwóch punktów przewagi od wyniku 10-10). Zmiana podającego następuje po dwóch serwisach. Uwaga! Jeżeli wynik seta wynosi 10-10 i zaczyna się gra na przewagi, zmiana podającego następuje po jednym serwisie.

Przewidziane są dyplomy, nagrody rzeczowe (miejsca I – III) i upominki dla pozostałych uczestników.
Każdy uczestnik jest zobowiązany do odpowiedniego zachowania.

Za niesportowe zachowanie, niezachowania zasad fair play oraz nieprzestrzeganie niniejszego Regulaminu jak i regulaminów dyscypliny sportowej grozi wykluczenie z wydarzenia / zawodów sportowych

Liczba miejsc na liście zgłoszeniowej ograniczona do 40 zawodników + 5 rezerwowych.

Regulamin rozgrywek (szachy).

SYSTEM ROZGRYWEK: szwajcarski na dystansie 6 rund granych tempem 10 min plus 5 sekund na ruch.
KLASYFIKACJE :
1. OPEN dla zawodników od 17 lat wzwyż
2. Juniorzy do lat 16
3. Juniorki  i kobiety
Liczba miejsc na liście zgłoszeniowej ograniczona do 30 zawodników + 5 osób rezerwowych.

HARMONOGRAM zawodów.  Zgłoszeni/zapisani zawodnicy potwierdzają swoje przybycie w SP 44 w godz. 15.15 – 15.40.  W przypadku braku potwierdzenia do zawodów wchodzi uczestnik z listy rezerwowej. Jeżeli o godzinie 15.45 lista zawodników będzie niepełna, wtedy można zgłosić się osobiście (tylko wtedy).

Zawody w tenisie będą odbywały się na 4 stołach, a w szachach na 15 planszach.

Zgłoszenia przez Internet pod wskazanym linkiem.

Zgłaszający podając swoje imię, nazwisko i wiek w formularzu wyrażają zgodę na przetwarzanie danych dla celów organizacji zawodów.