Blog dziennikarski "Z mojego punktu widzenia"

3 grudnia, 2023 r.

Witajcie Drodzy Uczniowie!

Rozpoczął się grudzień, jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, a jak wszyscy dobrze wiemy jest to czas przyjścia do nas Świętego Mikołaja!  O co go poprosiliście? I czy byliście na tyle grzeczni, aby otrzymać podarunek? Jak mogliście zauważyć w zeszłym tygodniu na nasz szkolny korytarz zawitała kawiarenka, do której uczniowie mogli przymościć swoje wypieki na kiermasz charytatywny. Wszystkie pieniądze uzbierane z tej akcji zostaną przekazane na sierociniec w Kenii. Wszystkim Darczyńcom wypieków na kiermasz bardzo dziękujemy!

Również w ubiegłym tygodniu odbyły się Andrzejki, jakie wróżby wylosowaliście? Czy los przyniesie Wam coś dobrego w najbliższym czasie, a może wręcz przeciwnie?

Nadszedł czas próbnych egzaminów klas ósmych. Jest on bardzo ważny, jak i stresujący dla naszych kolegów i koleżanek. Jednak głowy do góry Ósmoklasiści - wszyscy trzymamy za was kciuki! Oprócz egzaminów klas ósmych mamy również czas etapu powiatowego zDolnego Ślązaka - wszystkim uczestnikom tego konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W tym roku I semestr kończy się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, więc zostało nam kilkanaście dni spędzonych w szkolnych ławkach, a potem czeka na nas zasłużony odpoczynek.

Pozdrawiamy, redaktorki z 7A

27 października 2023 r.

Witajcie Drodzy Uczniowie!

Piękna polska jesień powróciła ponownie, przynosząc ze sobą złote liście, świszczące  wiatry i kubki gorącej czekolady po długim dniu w szkole. Nadchodzi listopad i niemal możemy poczuć tajemniczą aurę nadchodzącego Święta Wszystkich Świętych oraz obchodzonego 2 listopada Dzień Zaduszny. To czas, kiedy nasze myśli skierowane są ku tym, którzy nas opuścili, ale których wspomnienia nadal żyją w sercach m.in.: himalaistki Anny Czerwińskiej, dziennikarza Janusza Weissa oraz królowej światowego rock and rolla Tiny Turner. Ale nie zapominajmy, że jesień, to również sezony konkursów takich jak zDolny Ślązak, którego szkolne eliminacje przedmiotowe kończą się w tym tygodniu. Jest to doskonała okazja, żebyście mogli pokazać swoje zdolności i pasje. Każdemu z Was, kto decydował się na to wyzwanie, życzymy powodzenia!

Pozdrawiamy, Redaktorki z 7a

24 września 2023 r.

Witajcie Drodzy Uczniowie!

Przed nami ostatni tydzień września, pojawiają się w kalendarzu sprawdziany, kartkówki oraz prace klasowe – można powiedzieć, że ruszyły już pełną parą. Jednak głowa do góry, ponieważ po całej ciężkiej pracy w tygodniu, czeka na nas zasłużony odpoczynek w weekend. Podczas odpoczynku proponujemy pójść na spacer, gdyż w tym roku  pogoda podczas jesiennych dni jest wyjątkowo piękna. Ponadto spacery dobrze wpływają na nasze zdrowie, a jesienne słońce podnosi nam poziom endorfin, przez co czujemy się szczęśliwsi! Przed nam tylko trzy miesiące chodzenia do szkoły, gdyż, jak co roku, już 22 grudnia rozpocznie się przerwa świąteczna. Myślę, że ten czas na pewno bardzo szybko upłynie i będziemy mogli znowu trochę poleniuchować! Jak zapewne wiecie za pięć dni będzie Dzień Chłopaka, więc wszystkim chłopcom życzymy wszystkiego co najlepsze!

Pozdrawiamy, redaktorki z 7A

Witajcie Drodzy Uczniowie w nowym roku szkolnym!
Wakacje już za nami i wraz z początkiem września przywitaliśmy ponownie szkolne mury:) Niestety razem z pierwszym dzwonkiem, nastał czas porannych pobudek i za chwilę pojawią się kartkówki i sprawdziany:(. I choć każdy z nas, patrząc na ostatnie promienie letniego słońca, wraca myślami do wakacyjnego odpoczynku, wielu z naszych uczniów postanowiło ruszyć pełną parą przygotowując się do konkursów, np. zDolnego Ślązaka czy Maratonu Matematycznego. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia, wiedząc, że po słodkim lenistwie z pełną baterią pozytywnej energii na pewno sprostają najtrudniejszym zadaniom.
A na poprawę humoru pragniemy ogłosić, że rok szkolny 2023/2024 jest jednym z najkrótszych od kilkunastu lat.
Powodzenia!
Redaktorki z 7a