XXI Wrocławski Maraton Matematyczny

Rusza  XXI Wrocławski Maraton Matematyczny dla ucz. kl. 4 -8.

Eliminacje szkolne odbędą się 8 września w piątek w stołówce na 3 lekcji godz. 9.50-10.35.

Zgłoszenia do Maratonu  do 7 września do godziny 10.00 - szczegóły u nauczycieli matematyki.

Jego finał odbędzie się podczas Festiwalu Nauki w sobotę 16 IX w Instytucie Matematyki Uwr.

ZAPRASZAMY:)

eliminacje

Polegają na rozwiązaniu testu kwalifikacyjnego w czasie 45 minut. W eliminacjach można brać udział tylko raz. Nie wolno używać kalkulatorów. Listy finalistów publikowane są na stronie www zawodów. Zawodnik może podpisać prace dowolnym pseudonimem, ale dyplom będzie wystawiony na te same dane. Organizator nie gromadzi ani nie przetwarza żadnych danych osobowych uczestników konkursu. Zgody rodziców uczniów na udział w konkursie oraz na publikację nazwisk i wyników finalistów przechowują nauczyciele w macierzystych szkołach.

finały

Rozgrywane są w sobotę od godz. 10.00. Rundy zaczynają się o pełnych godzinach i trwają 45 minut. W każdej do rozwiązania jest inny rodzaj testu. Przed następną rundą ogłaszane są nazwiska odpadających zawodników i wręczane są im dyplomy finalistów. Zawodnicy mogą zgłosić reklamację i w razie jej uznania, przywracani są do gry w bieżącej lub następnej rundzie. W każdej chwili z zawodów można wycofać się na własne życzenie, otrzymując dyplom z liczbą rozegranych rund. Zawody kończą się, gdy w danej kategorii w grze pozostanie jeden zawodnik. Zajmuje to zazwyczaj od 12 do 18 godzin. W finałach zawodnicy mogą używać własnych kalkulatorów (niedozwolone jest pożyczania ich od sąsiada na sali zawodów).

link do strony konkursu XXI Wrocławski Maraton Matematyczny

Odpowiedzialni: Elżbieta Kleciek i Dorota Jastrzębska-Jeleń.

autor: Elżbieta Kleciek