Szkoła Podstawowa nr 10

Kwiecień

 

 

 

Roboty Photon w edukacji wczesnoszkolnej

 

Kwietniowe zajęcia z robotami Photon były dwuetapowe. Pierwszy etap to budowanie, drugi to projektowanie na tablecie trasy do przejazdu i utrwalanie kierunków lewy, prawy. Sterowanie robotem to najprzyjemniejsza część, czyli sprawdzenie, czy kierunki zostały wyznaczone prawidłowo i czy robot Photon bezpiecznie przejedzie. Uczniowie programowali roboty Photon zakupione w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

 

Drukarka 3D Skrinter Zortax M200 Plus

 

Kwiecień to miesiąć niespodzianek!!! Najpierw uczeń klasy 8 wydrukował zaprojektowane imienne  breloczki dla koleżanek z klasy, a potem przygotowywaliśmy serduszka dla gości odwiedzających naszą szkołę z okazji 40-lecia. To wyjątkowa uroczystość na której nie mogło zabraknąć naszego krasnala „Krzywoustka”:) Niespodzianek nie koniec, bo zaczęliśmy szykowanie nagród dla naszych najzdolenieszych uczniów na koniec roku.

Nasza drukarka pracuje tak intensywnie, że zaczyna nas zakskakiwać komunikatami o konieczności sprawdzenia i skontrolowania poszczególnych elementów. Na szczęcie wszystko przebiega pomyślnie i możemy pracować dalej. Nasi nauczyciele od w-f dostali zawieszkę na drzwi oraz breloczki do kluczy zaporjektowane przez Cezarego ucznia klasy 8. Mamy nadzieję, że nasz drukarka zostanie z nami na zawsze. Jest jeszcze tyle do wyrukowania:) Wszystkie rzeczy zostały wydrukowane na drukarce 3D Skrinter Zortax M200 Plus zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

 

Okulary wirtualnej rzeczywistości ClassVR

 

Na zajęciach  informatyki kontyunuowaliśmy wycieczkę szkolną do wnętrza Fraktalnego Kwiatu. Oglądaliśmy fraktale dzięki okularom ClassVR zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie mogli podziwiać fraktale naturalne oraz trójwymiarowy Płatek Kocha, przyglądaliśmy się i rozpoznawaliśmy kształty z których fraktale powstały.

 

Aparat SONY wykorzystany do uwieczniania szkolnych wydarzeń

 

Aparat Sony zakupiony w ramach #LaboratoriaPrzyszłości jest z nami zawsze i pomaga uwiecznić wszystkie wyjątkowe chwile, wydarzenia w naszej szkole. Najważniejszym z nich, to 40-lecie naszej szkoły i przygotowana wystawa na to niezwykłe wydarzenie. 
Wystawa na 40-lecie szkoły. 

 

 

Papier milimetrowy na zajęciach techniki w klasie piątej

 

Uczniowie klasy 5 mogli  ćwiczyć pismo techniczne korzystając z bloku milimetrowego zakupionego w ramach #LaboriatoriaPrzyszłości.Bywa, że odręczne pismo jest niestaranne i nie można go odczytać. By uniknąć nieścisłości, w technice opracowano specjalny rodzaj pisma – PISMO TECHNICZNE. Służy ono do opisywania rysunków technicznych. Ma ustalony kształt, wielkość liter i grubość linii. Wymiary w piśmie tego typu podaje się w milimetrach. Istnieją różne rodzaje pisma technicznego. Uczniowie odtwarzając kształty wg podanych wzorów ćwiczyli starannośc oraz estetykę pisma, co jest w obecnych czasach dość dużą trudnością.