Nasi uczniowie na międzynarodowych zawodach Naboj

Dwie drużyny w składzie:

- Martyna Sęk kl. 8c - Stanisław Susłowicz kl. 8a
- Michał Witkowski kl. 8d - Maciej Zahajko kl. 8c
- Cezary Dawidowicz kl. 8c, Dawid Garstka kl. 8c
- Nikola Migas kl. 8cZofia Sośnicka kl. 8d
25 listopada rywalizowały z 1390 drużynami
z Belgii, Czech, Hiszpani, Francji, Chorwacji, Holandii, Słowacji i Polski
w konkursie matemtyczno-fizycznym Naboj.

Zawody Náboj Junior wyróżnia dynamiczna formuła. Trzeba działać z prędkością pocisku! Drużyny miały tylko 120 minut na rozwiązanie jak największej liczby zadań wymagających inwencji i pomysłowości. Rywalizacja przebiegała w czasie rzeczywistym: uczestnicy mogli śledzić postępy konkurentów, a zadania wydawane były na bieżąco. Nasi uczniowie mierzyli się z zespołami nie tylko z Polski, ale też z Belgii, Chorwacji, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii i Słowacji.

Ósmoklasiści  spisali się bardzo dobrze i uplasowali się na 29. miejscu  oraz na 70. miejscu w kraju. Zawody, jak co roku były zorganizowane na wysokim poziomie, pod patronatem Uniwersytetu Ekonomicznego w partnerstwie z Liceum Ogólnokształcącym nr III.  Poza wiedzą matemtyczno-fizyczną potrzebna była również dobra startegia i dobra kondycja fizyczna, bo oprócz wiedzy liczyła się szybkość. Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje. Sukces w zawodach nie zależał tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny.  Celem udziału naszych uczniów w zawodach jest pobudzenie ich wyobraźni, rozwijanie myślenia logicznego i ukazanie uczniom piękna matematyki i fizyki.
BRAWA i GRATULACJE Uśmiechdla naszych reprezentatów z klas ósmych.

opiekunowie konkursu i drużyn: Agata Rubin-Jastrzębska, Magdalena Szyszkowska