Historyczny występ naszych uczniów w Mistrzostwach Polski!

Wspaniała przygoda naszych uczniów ze sztafetowymi biegami przełajowymi wraz z występem w ogólnopolskim finale w Olecku (woj. warmińsko-mazurskie), dobiegła końca.
Dla naszej szkoły jest to historyczny wyczyn, bo po raz pierwszy równocześnie dwie sportowe reprezentacje szkoły wystąpiły w Mistrzostwach Polski .
(Przy okazji udało się „trochę pogrzebać” w prawie czterdziestoletniej historii szkoły. Dzięki pomocy pani Krystyny Śnieżawskiej, byłej Dyrektor naszej placówki, doszukaliśmy się podobnego sukcesu naszych uczniów.
Rok szkolny 1986/1987 – jak ten czas leci - przyniósł nam III miejsce w Polsce w drużynowych zawodach w judo)
Gdyby na początku roku ktoś powiedział nam, że weźmiemy udział w Mistrzostwach Polski, do tego dwoma drużynami, potraktowalibyśmy to jako sympatyczny żart.

Należy zdać sobie sprawę z tego, że by znaleźć się na takiej imprezie trzeba najpierw walczyć w Mistrzostwach Wrocławia, tu byliśmy Mistrzami (dziewczęta) i wicemistrzami (chłopcy). Kolejny bardzo trudny etap, do tej pory nieosiągalny przez szkołę SP 10, to zwycięstwo w Mistrzostwach Dolnego Śląska. My tego dokonaliśmy! Zostawiliśmy za sobą mnóstwo szkół z klasami sportowymi oraz szkół które posiadają sekcje LA.

W ogólnopolskim finale w Olecku, uplasowaliśmy się niemalże w połowie stawki.
Nasze dziewczęta znalazły się na 13 pozycji, a chłopcy zajęli 11 miejsce.
Chylimy czoła przed naszymi przeciwnikami, bo zobaczyliśmy jak ciężka jest to dyscyplina, ale przede wszystkim jesteśmy dumni z naszych reprezentantów, którzy zapracowali sobie na to, aby ramię w ramię rywalizować z najlepszymi szkołami w Polsce, w dyscyplinie z którą na co dzień nie mamy do czynienia.
Dzisiaj nasi uczniowie z pewnością inaczej spojrzą i miejmy nadzieję, że docenią wrześniowe lekcje marszobiegów, które nieprzerwanie od kilku lat serwują im nauczyciele wychowania fizycznego :). Pomijając walory zdrowotne takich lekcji, to z pewnością zbudowały one podwaliny pod tegoroczny sukces.

Na koniec dodać należy, że nasi uczniowie dzięki zaangażowaniu i finansowemu wsparciu SZS we Wrocławiu, Dyrekcji ZSP nr 3 we Wrocławiu, Rady Rodziców oraz Zarządu Rady Osiedla Psie Pole-Zawidawie, mogli całkowicie bezpłatnie wyjechać w daleką, prawie 3-dniową podróż, mając zapewnione super warunki noclegowe i żywieniowe. Oprócz samego startu mogliśmy podziwiać lokalny skansen i zaliczyliśmy lekcję historii pod przewodnictwem właścicieli ośrodka Dunajówka w Olecku. Pobyt nad samym brzegiem jeziora Dobskiego sprawił, że przez moment czuliśmy się jak na wyjeździe turystycznym. Za to wszystko uczniowie wraz z opiekunami kierują jeszcze raz słowa wdzięczności.
Wspomnienia i emocje towarzyszące tej długiej wrześniowo-październikowej przygodzie z bieganiem pozostaną z naszymi uczniami na całe życie! Jeszcze raz olbrzymie gratulacje dla całej naszej społeczności lokalnej za wspólny wysiłek i wspólny sukces!

Ze sportowymi pozdrowieniami
reprezentanci szkoły wraz z opiekunami:

- Haziak Amelia 7e

- Łapińska Hania 7c