Uczniowie w finale Dyktanda Niepodległościowego

Z DZIESIĄTKI na 10. w FINALE
VIII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

„Po polsku o historii”
 dla uczniów szkół podstawowych oraz  ponadpodstawowych
 województwa dolnośląskiego w roku szkolnym 2020/2021.

W kategorii: KLASY VII-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ laureatami konkursu zostali nasi uczniowie, w zmaganiach z tajnikami polskiej ortografii zajmując miejsce:

X ex aequo Aleksandra Lewińska Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 we Wrocławiu

X ex aequo Kamil Starczewski Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 we Wrocławiu,

notabene też tegoroczni laureaci zDolnego Ślązaka z języka polskiego.
  GRATULUJEMY   Uśmiech Uśmiech umiejętności i wiedzy potwierdzonych osiągniętymi sukcesami.

Pisząc tekst finałowego dyktanda „O zdrową Rzeczpospolitą”, można było spojrzeć na współczesne zmagania z pandemią z perspektywy historycznych doświadczeń Polaków i utwierdzić się w przekonaniu o możliwościach ludzkiego rozumu i pomysłowości w przezwyciężaniu problemów.

„Organizacja służby zdrowia (...) stała się w II Rzeczpospolitej jednym z priorytetów.

Warto by ponadto zauważyć, że wówczas zaczęto też powszechnie używać masek osłaniających twarz podczas operacji. Ich pierwowzór - bawełnianą osłonę na usta wprowadził współtwórca nowoczesnej chirurgii Jan Mikulicz-Radecki”.
Bo wiedza się sprawdza w życiu, warto więc wiedzieć!

autor i opiekun konkursu: Beta Mazur