Specjalna skrzynka do korespondencji: E-MAIL ZAUFANIA

DRODZY UCZNIOWIE!

W naszej szkole działa specjalna skrzynka do korespondencji o nazwie: E-mail Zaufania. Swoje trudności, problemy, uwagi, czy pytania możecie zgłaszać do nas nie tylko osobiście, ale i elektronicznie na adres: pomoc43280@edu.wroclaw.pl

Chcemy, aby w naszej szkole wszyscy czuli się bezpiecznie oraz by sięganie po pomoc było dla Was łatwe.

Jeśli coś Cię martwi, niepokoi. Tobie lub komuś dzieje się krzywda. Byłeś świadkiem agresji lub przemocy. Czujesz się samotny, wykorzystany, nieszczęśliwy, ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc, padłeś ofiarą przemocy cyberprzestrzeni, nie radzisz sobie z nauką lub masz inne kłopoty?  Napisz do nas…

Zapraszamy do korzystania!

Pedagog i psycholog szkolny

Zasady korzystania z E-mail zaufania:

1. Nikt Cię nie będzie oceniać. Jesteś ważna/y niezależnie od tego, w jakiej sprawie napiszesz.
  2. Pomożemy Ci w każdym problemie, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Nie ma problemów ważnych i nieważnych – możesz pisać w każdej sprawie, która jest dla Ciebie trudna.
  3. Pisząc do nas podaj imię i klasę.
  4. Zapewniamy dyskrecję. Wszystko o czym nam powiesz, będzie tajemnicą, chyba że zagrażałoby to Twojemu życiu bądź zdrowiu.
  5. Przypominamy, że wszczynanie fałszywych alarmów oraz rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji jest karalne.

Drodzy Uczniowie piszcie:

• jeśli któremuś z Waszych kolegów lub koleżanek dzieje się krzywda,
  • jeśli macie problem, którego nie potraficie rozwiązać,
  • jeśli byliście świadkami czynów niezgodnych z prawem,  a obawiacie się o tym zawiadomić osobiście,
  • w każdym przypadku, kiedy czujesz, że powinniście zareagować lub potrzebujecie pomocy.