Rozdanie świadectw dla klas 3 i klas 8

Minister Edukacji Narodowej określił, że nie zmienią się obostrzenia obowiązujące do tej pory na czas zakończenia roku szkolnego, a decyzję co do formy i terminu rozdania świadectw podejmuje dyrektor szkoły uwzględniając jej wielkość i specyfikę. Biorąc powyższe pod uwagę i kierując się zdrowiem
i bezpieczeństwem uczniów, rodziców, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły
podejmuję decyzję
o zorganizowaniu rozdania świadectw dla klas ósmych i trzecich w dniu 26.06.2020 roku zgodnie z przesłanym harmonogramem z podziałem na dwie grupy. Pozostałe świadectwa zostaną wręczone przez wychowawców w dniu 01.09.2020 roku podczas inauguracji nowego roku szkolnego.
W klasach trzecich i klasach 4 - 8 przygotowane są ufundowane przez Radę Rodziców nagrody książkowe, które wręczane będą wraz ze świadectwami. W przypadku zmiany szkoły przez ucznia od września, świadectwa będą w okresie wakacyjnym do odebrania przez rodziców w sekretariacie szkoły.

Uroczyste wręczenie świadectw jest wspaniałym podsumowaniem rocznej pracy, a dla uczniów klas ósmych całego okresu nauki. Tym bardziej z większym trudem podjąłem decyzję o takiej formule zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Jednak w czasach pandemii bezpieczne zakończenie roku szkolnego stało się priorytetem i wymusiło niestandardowe rozwiązania, ale dzięki nim wszyscy będziemy mogli cieszyć się czasem letnich wakacji.
Mariusz Rusinek
dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3