Konkurs „Willmann w obiektywie” rozstrzygnięty!

Z prawdziwą przyjemnością pragnę poinformować,

że jury międzyszkolnego konkursu fotograficznego

„Willmann w obiektywie. Ożyw historię zaklętą w obrazie.

Inspiracje dziełami zgromadzonymi na wystawie »Willman. Opus magnum«

organizowanej przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu”

wyłoniło laureatów.

Było to niezwykłe przedsięwzięcie zorganizowane dzięki współpracy

pani Iwony Polak ze Szkoły Podstawowej nr 8,  Anna Iwaszków-Prędkiej ze Szkoły Podstawowej nr 10

i Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

W konkursie bardzo licznie wzięli udział uczniowie wrocławskich i okolicznych szkół. Mogliśmy podziwiać wspaniałe efekty artystyczne, które świadczą o niezwykłej wrażliwości, kreatywności, zaangażowaniu i nowoczesnym podejściu młodych twórców. Wszystkim uczniom należą się ogromne gratulacje. Wasze prace są świetne, a konkurencja okazała się bardzo duża. Tym bardziej godny najwyższego uznania jest fakt, że wśród uczniów naszej szkoły znalazło się aż trzech laureatów! Oto oni:

I miejsce - Antonina Tyl
II miejsce - Gabriela Mościan
wyróżnienie - Bartosz Leśniewski

Jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów, oraz rozwijania pasji. Pełną listę nagrodzonych i inne prace możemy podziwiać na stronie internetowej muzeum. Szczególnej uwadze polecam słowa pana dyrektora Muzeum Narodowego we Wrocławiu Piotra Oszczanowskiego, który jak nikt inny wyraził zachwyt nad efektami tego przedsięwzięcia: