ESK 2016

"Wrocław zaraża kulturą" i to na całego od początku 2016 roku!
Europejska Stolica Kultury Wroclaw 2016 zaprasza na Weekend Otwarcia / Przebudzenie.

Rezerwujcie czas! 15-17 stycznia 2016
Podczas weekendu otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 w niedzielę 17 I od godz. 16 do ok. 18.30 ulicami miasta przemaszeruje wielka parada Duchów Wrocławia w widowisku pt. PRZEBUDZENIE. Wyruszą z 4 różnych punktów, żeby w finale spotkać się w Rynku.
Uczniowie naszej Szkoły biorą udział w happeningu, który rozegra się przy galerii Magnolia ok. godz. 16.20, gdzie zatrzyma się DUCH WIELU WYZNAŃ, wędrujący z zajezdni tramwajowej przy ul. Legnickiej.
Gorąco zapraszamy do kibicowania nam  podczas występu oraz włączanie się do przemarszu wraz z naszym Duchem trasą z zaplanowanymi kolejnymi przystankami: o 17 przy Muzeum Współczesnym – pl.Strzegomski, o 17.30 -przy kładce – ul. Niebycińska, o 17.45 przy pl. Jana Pawła II, a w końcu na Rynku.
W tworzonym wspólnie performensie wziąć udział może każdy. Organizatorzy proszą, żeby każdy, kto przyjdzie na rynek, miał ze sobą dzwonek, dzwoneczek...
Będzie się działo! Zapraszamy do wspólnej zabawy!Dojazd z Psiego Pola 17 stycznia, mapy, utrudnienia w ruchu, komunikacja miejska.

Film z przygotowań

FOTORELACJA Z PRZYGOTOWAŃ DO "PRZEBUDZENIA"
Ceremonia " Przebudzenia", wyreżyserowana przez Chrisa Baldwina jest inauguracją Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Europejska Stolica Kultury to najważniejsze wydarzenie dla miasta w jego powojennej historii. Wśród ponad tysiąca osób przygotowujących to ogromne wydarzenie znalazło się 120 uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do fotorelacji z prób ceremonii.