Roboty Photon w edukacji wczesnoszkolnej

Majowe zajęcia z robotami Photon to dalsze zajęcia utwalające kierunki. Uczniowie na tablecie przygotowywali trasy do przejazdu. Roboty musiały omijać przeszkody.  Uczniowie programowali roboty Photon zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Drukarka 3D Skrinter Zortax M200 Plus

W maju nasza drukarka niestety uległa awarii. Ekstruder się zablokował i nie pobierał filamentu. Pomimo wielu prób niestety nie mogłam tego naprawić. Dopiero  dzięki pomocy online udało się usunąc zablokowany filament. Mogłiśmy podjąć próbę wydrukowania statuetki Bolka i Lolka  dla naszego przedszkola. Niestety wydruk okazał sie daleki od ideału i wymaga poprawy. Bolek i Lolek zostali wydrukowani na drukarce 3D Skrinter Zortax M200 Plus zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Aparat SONY wykorzystany do uwieczniania szkolnych wydarzeń

Aparat Sony zakupiony w ramach #LaboratoriaPrzyszłości towarzyszył nam na zajęciach Hour of Code na Uniwersytecie Wrocławskim na wydziale informatyki. Uczniowie poznawali tam podstawy Pythona.