Startuje(my) Rowerowy Maj

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

nasza szkoła w maju przystępuje do ogólnopolskiej akcji „Rowerowy Maj”. Akcja ma charakter konkursu i jest adresowana do uczniów szkół podstawowych oraz pracowników szkoły. Głównym celem Kampanii jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w tym w szczególności komunikacji rowerowej. Uczestnikiem Kampanii może być uczeń, który do dnia 25.04.2023 r. dostarczy podpisaną przez rodzica/opiekuna zgodę. Zgody zostaną rozdane uczniom przez nauczycieli wychowania fizycznego podczas zajęć. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy do szkoły o długości minimum 300 metrów rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce. Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje dwie naklejki: kwadratową do przyklejenia w książeczce rowerowej i okrągłą do przyklejenia na plakat klasowy. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz w grupie uczestniczących w Kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy Kampanii w każdej kategorii zostają nagrodzeni.

Bardzo serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w Kampanii.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego