UWAGA! Ruszamy z projektem PHASE Promoting Health and Access to Sport Equipment

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci,

mamy przyjemność zaprosić Was do międzynarodowego projektu promującego zdrowe spędzanie czasu rodziców z dziećmi.

Zajęcia z projektu rozpoczynamy w połowie kwietnia.

Obecnie rozpoczynamy nabór kandydatów- par- Rodzic + Dziecko, które będą uczestniczyć w rekreacyjnych zajęciach ruchowych

trwających 60 minut, 2 razy w tygodniu ( wtorki 18.00-19.00 i piątki 19.00-20.00), na terenie kompleksu sportowego naszej szkoły.

Zapraszamy chętnych, do udziału w projekcie na spotkanie informacyjno – organizacyjne, które odbędzie się 5.04.2023 o godzinie 18.00 w stołówce szkolnej.

Na spotkaniu zostaną rozdane actigraphy- opaski pomiarowe. Dlatego prosimy chętnych do udziału w projekcie o zapisy na liście dostępnej na portierni SP 10 i/ lub zgłoszenie chęci uczestnictwa Wychowawczyni/ Wychowawcy.

OPIS PROJEKTU

Kraje uczestniczące: Portugalia, Czechy, Łotwa, Hiszpania, Polska

1. Cele Projektu PHASE (Promoting Health and Access to Sport Equipment –Promocj zdrowia i dostęp do sprzętu sportowego):

Jest to program edukacji zdrowotnej skoncentrowanym na aktywności fizycznej, mający dwa główne cele: (1) promowanie prozdrowotnej aktywności fizycznej (HEPA) i edukacji zdrowotnej w społeczności lokalnej, przy czym w ćwiczeniach uczestniczy rodzic i dziecko; oraz (2) zwiększanie wykorzystania obiektów szkolnych przez lokalną społeczność.

2. Treść:

W celu promowania HEPA wykorzystane będą atrakcyjne gry zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ze względu na zawartość zabawy i pracy zespołowej, a także w celu zintegrowania rodzin poprzez aktywność fizyczną. W związku z tym, w różnych częściach spotkań będą stosowane: (a) gry z piłką liniową; (b) dodgeball; (c) throwball; (d) koszykówka; (e) tag rugby; (f) swobodna zabawa.

3. Kryteria kwalifikowalności:

Dzieci w wieku od 7 do 10 lat wraz z rodzicem / krewnym (np. dziadkowie, wujkowie, starsi bracia)

4. W tygodniu zostaną przeprowadzone dwa 60-minutowe spotkania.

Wszystkie sesje mają taką samą strukturę, z rozgrzewką, aktywnością główną i relaksacją.