Roboty Photon w edukacji wczesnoszkolnej

Marcowe zajęcia z robotami Photon były dwuetapowe. Pierwszy etap to projektowanie i budowanie labiryntu z tunelami, mostami i przeszkodami dla robota Photon. Drugi-to projektowanie na tablecie trasy do przejazdu oraz najprzyjemniejsza część, czyli sprawdzenie, czy trasy zostały wyznaczone prawidłowo i czy robot Photon bezpiecznie nimi przejedzie. Uczniowie programowali roboty Photon zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Drukarka 3D Skrinter Zortax M200 Plus

Miesiąc marzec był miesiącem wyzwań. Wraz z uczniami klas 6-8 podjęliśmy próbę stworzenia naszego szkolnego krasnala. Zadanie okazało się wyjątkowe trudne. Mieliśmy wiele prób. Każdy krasnal był inny. Jedne się przewracały, drugim odpadały lub łamały się miecze. Powstała jedna wielka rodzina krasnali. Wraz z nauczycielami wybraliśmy najlepszego, którego nazwaliśmy od imienia naszego patrona „Krzywoustek”Otworzyliśmy mini fabrykę, z której pierwsze 30 krasnali pojechało na Erasmus+ do Grecji, jako podarunek dla kolegów i koleżanek greckiego gimnazjum Mamy nadzieję, że przed szkołą zostanie postawiony zaprojektowany przez nas „Krzywoustek”:) Wszystkie krasnale zostały wydrukowane na drukarce 3D Skrinter Zortax M200 Plus zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Mamy się czym chwalić, bo nasza  szkoła zakupiła  filtr do drukarki  3D Skrinter Zortax M200 Plus dla bezpieczniejszego drukowania własnych  projektów, gdyż pomysłów mamy bardzo dużo.

Okulary wirtualnej rzeczywistości ClassVR

Uczniowie klas 8 na lekcji informatyki zostali zabrani na wycieczkę szkolną do wnętrza Fraktalnego Kwiatu. Oglądaliśmy fraktale dzięki okularom ClassVR zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie mogli podziwiać fraktale naturalne oraz trójwymiarowy Płatek Kocha. Przyglądaliśmy się i rozpoznawaliśmy kształty z których fraktale powstały.

Aparat SONY wykorzystany do uwieczniania szkolnych wydarzeń

Zdjęcia znajdujące się na stronie szkoły zostały wykonane aparatem Sony zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości m.in.  „Tydzień Bezpiecznego Internetu” oraz „Kolorowy Tydzień klas 1-3”.