Roboty Photon w edukacji wczesnoszkolnej

W klasach I-III podczas zajęć z  kreatywności i  informatyki uczniowie poznawali Photon Code –algorytmy i sekwencje. Wyznaczali drogę do celu z podanymi warunkami. Ćwiczyli na sprzęcie zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie sprawdzali jak robot widzi świat? Wykonywali karty obserwacji, rozmieszczali znaki na macie – planowali drogę robota.

Drukarka 3D Skrinter Zortax M200 Plus

Uczniowie klas 4-8 coraz chętniej tworzą nowe, własne projekty, które drukujemy na drukarce  3D Skrinter zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Powstała nowa tabliczka na drzwi do sali  językowej oraz brelok do kluczy. Uczennica klasy 5 zaprojektowała i wydrukowała swojego ludka imieniem Erkuś.

Najwięcej czasu  zajęło nam przygotowywanie serduszek SP10 na Wielokulturowy Koncert Charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nasze małe, ale jakże pełne serca serduszka zostały zaprojektowane i wydrukowane na drukarce w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci. Uczniowie dzielnie nadzorowali wydruki.

Okulary wirtualnej rzeczywistości ClassVR

Dzięki okularom VR zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości  uczniowie klasy VIII mieli możliwość doświadczyć rozszerzonej rzeczywistości. Na nowym sprzęcie łączyli świat realny z wirtualnym odwiedzając galerie i muzea. Najodważniejsi wybrali się na spotkanie rekinem. Na szczęście wszyscy je przeżyli :)

Aparat SONY wykorzystany do uwieczniania wydarzeń szkolnych

Wszystkie zdjęcia znajdujące się na stronie zostały wykonane aparatem Sony zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.