Okulary wirtualnej rzeczywistości ClassVR w edukacji wczesnoszkolnej

Uczniowie klas I-III  podczas rozmowy o świątecznych tradycjach i zwyczajach mogli obejrzeć sanie św. Mikołaja w okularach VR zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.  Sanie były wypełnione prezentami. Dzieci oglądały je i liczyły. Próbowały złapać prezenty. Trzeba było być bardzo uważnym i przyjrzeć się saniom z każdej strony, aby zobaczyć wszystkie, nawet te najmniejsze paczuszki.

Aparat SONY wykorzystany podczas warszatatów, zajęć muzycznych i wydarzeń szkolnych

Uczniowie klas 4-8  uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez policjanta na temat: "Cyberprzemoc oraz odpowiedzialność nieletnich wobec prawa". Uczniowie uczestniczyli również w świątecznym spotkaniu z muzyką. Nasz Samorząd Szkolny zorganizował dzień tematyczny pt. „Dzień nauczyciela”. Uczniowie mogli przebrać się za swojego ulubionego nauczyciela i poprowadzić zajęcia.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane aparatem Sony zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Roboty Photon w edukacji wczesnoszkolnej

W klasach I-III podczas zajęć kreatywności i  informatyki uczniowie utrwalali znajomość aplikacji Photon Draw.  Zapoznawali się z aplikacją Photon Bage. Sprawdzali jak robot Photon widzi świat. Przygotowywali świąteczny taniec robotów Photon zakupionych w ramach programu   #LaboratoriaPrzyszłości. Podczas tańca roboty wydawał rózne dźwięki, świecąc róznymi barwami,  co wywołało u dzieci dużo  śmiechu. Było mnóstwo nauki, a przy tym zabawy i radości.

Drukarka 3D Skrinter Zortax M200 Plus

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w przygotowaniach do kiermaszu świątecznego. Na zajęciach  informatyki tworzyli ozdoby na choinkę. Projekty były pracochłonne i wymagały dużo czasu.  Na szczęście wszystko się udało. Ozdoby drukowane były na drukarce 3D Skrinter zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Sanie Świętego Mikołaja

Roboty Photon w edukacji wczesnoszkolnej