Drukarka 3D Skrinter Zortax M200 Plus

Tym razem napotkaliśmy problemy podczas drukowania małych elementów drukarką 3D Skrinter zakupioną w ramach programu #LaboratotiaPrzyszłości. Musieliśmy poprawić kalibracje, liczyliśmy, że polepszy to jakość wydruku. W końcu się udało!!! Ale tym razem wydruk okazał się zbyt cienki. Parę poprawek i jest pięknie. Zobaczcie.

Uczniowie klas VII-VIII rozpoczęli samodzielne przygotowywanie projektów do druku. Wytrwale uczą się nowego programu. Efekty są imponujące.

Okulary wirtualnej rzeczywistości ClassVR

Uczniowie klasy VIII mieli możliwość doświadczyć rozszerzonej rzeczywistości. Testowali nowy sprzęt łącząc świat realny z wirtualnym. Odwiedzili galerie i muzea, a także rozpoczęli przygodę z astronomią dzięki okularom VR zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Aparat SONY wykorzystany na lekcji matematyki  w klasach siódmych

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie kl. 7a i 7c na lekcji matemtyki kodowali, poznali co to jest układ współrzędnych, a przede wszystkim tworzyli polskie godło,  które zostało zaszyfrowane  pod współrzędnymi punktów.

Uczniowie dzięki tym zajęciom nabyli wiedzę matemtyczną o układzie współrzędnych, o zapisywaniu punktów w układzie współrzędnych, a do tego zdobywali umiejętności z programowania - takiego bez prądu OFFMrugnięcie.

Zajęcia ukazały piękno matematyki, tj. porządek w niej panujący, wszechobecne algorytmy, a do tego  uczenie tego przedmiotu można było połączyć z nauką kodowania, programowania, a tym samym uczniowie mogli stawiać pierwsze kroki na drodze do stawania się kreatorem technologii. Stało się to okazją do świętowania 104-tej rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem Sony zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości przez uczniów klas 7.

Projektowanie i kodowanie w klasach I - III  z wykorzystaniem maty, miasta oraz aplikacji Photon

Na zajęciach kreatywnych dzięki robotom Photon zakupionym  w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości klasy I - III poznawały technologie umożliwiające poruszanie się pojazdów bez kierowców.

Uczniowie klasy VIII c i oddziału przygotowawczego poznawali roboty Photon zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości na zajęciach  informatyki. Uczniowie nazwali je „Erkusie”. Z wielkim zaangażowaniem poznawali ich możliwości. Mogli porównać wygląd programu napisanego w   różnym języku. Przechodzili od podstawowych bloków do JavaScript i środowiska Python.