PHOTON ROBOT EDUKACYJNY w edukacji wczesnoszkolnej

Uczniowie klas 3 poznając roboty edukacyjne Photon zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości rozmawiali o zawodach przyszłości. Gdzie i w jaki sposób wg nich mogą wykorzystywane roboty. Opowiadali gdzie sami spotkali się z robotem. Dzieci nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.

Bezprzewodowy pistolet do  klejenia oraz klej wielofunkcyjny na zajęciach techniki

Na zajęciach  techniki uczniowie klas 5 łączyli tworzywa sztuczne przy realizacji pracy wytwórczej pt.„Ekologiczny stworek” wykorzystując bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco i klej wielofunkcyjny zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie poznali dzięki temu inny  sposób łączenia różnych materiałów.

Dyktafon na zajęciach koła dziennikarskiego

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 we Wrocławiu, którzy uczęszczają na koło dziennikarskie i dzięki temu mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania dzięki sprzętowi zakupionego w ramach rządowego programu  #LaboratoriaPrzyszłości.

Do realizacji autorskiego programu dziennikarskiego na zajęciach pozalekcyjnych w wymiarze dwóch godzin w tygodniu uczniowie klas IV-VIII wykorzystują dyktafon zakupione w ramach programu  #LaboratoriaPrzyszłości.

Podczas zajęć uczniowie mogli dzięki sprzętowi nagrywać audycje radiowe - tzw. 5 minutówki - "Z mojego punktu widzenia". Ponadto wszelkiego rodzaju sondy korytarzowe, ankiety z okazji 40-lecia naszej szkoły, wywiady z absolwentami są możliwe dzięki zakupionemu dyktafonowi.  Uczniowie samodzielnie dokonywali nagrań. Efekty prac uczniów są na stronie naszej szkoły w zakładce Gazeta szkolna

Zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu zainteresowań i umiejętności praktycznych.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwala na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz  praktycznych umiejętności przez uczniów.

Aparat SONY wykorzystany na lekcji biologii w klasach ósmych

Zdjęcia zostały wykonane aparatem Sony zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości przez uczniów klas 8. W czasie zajęć rozwijających zainteresowania zagadnieniami z dziedziny biologii - botanikiuczniowie poznawali formy roślin, cechy morfologiczne nago i okrytonasiennych.

Drukarka 3D Skrinter Zortax M200 Plus drukuje nam tabliczki informacyjne

Wykorzystując drukarkę 3D Zortraxwraz z uczniami klas 7-8 rozpoczęliśmy projekt drukowania tabliczek informacyjnych na drzwi. Efekty już są. Zobaczcie sami. Kolejne projekty są już przygotowywane. Niebawem będzie można je zobaczyć. Wszystkie wydruki i projekty zostały wykonane na komputerach z oprogramowaniem i drukarce zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci.