Zestaw fotograficzny firmy SONY na lekcji matematyki
oraz podczas kampanii wyborczej Samorządu Uczniowskiego

Zakładając na matematyce magiczne okulary przenieślismy się w inny wymiar ŚWIAT  3D. Zobaczyliśmy dziwne kostki, a z figur płaskich powstały "dziwadła" w trójwymiarze. Oczy bolały, w głowie się kręciło, ale była essa WyluzowanyŚmiech. Od dzisiaj bez problemu będziemy rozpoznawać graniastosłupy, ostrosłupy, stożki, walce i kule! Oby więcej takich lekcji ... autor: uczniowie 7c
Dzięki aparatom fotograficznym SONY zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci udało się uwiecznić  tę niezwykłą lekcję matematyki,  która na długo pozostanie w pamięci siódmoklsistów.

Zestaw fotograficzny firmy SONY zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci  również wspierał przyszły Samorząd  Uczniowski w prowadzaniu kampanii wyborczej.

Drukarka 3D Skrinter Zortax M200 Plus na zajęciach informatyki

Na zajęciach  informatyki uczniowie naszej szkoły zapoznawali się z działaniem drukarki 3D Skrinter Zortrax M200 Plus. Młodzież poznawała jej budowę i zastosowanie m.in. w przemyśle, architekturze, medycynie i sztuce.  Urządzenie to zostało zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

PHOTON ROBOT EDUKACYJNY w edukacji wczesnoszkolnej

Nauczyciele  edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzili na początku września  zajęcia: „Bezpiecznie w mojej okolicy”. Uczniowie na zajęciach omawiali bezpieczne poruszanie się po drogach i przejściach dla pieszych. Wymieniali sklepy i zawody znajdujące się w ich okolicy. Zajęcia uatrakcyjniały roboty edukacyjne Photon zakupione  w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej prowadzili również zajęcia "Ja i moje miasto przyszłości". Uczniowie rozmawiali o infrastrukturze miasta i technice przyszłości.  Poruszali również i przy tej okazji  temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Zajęcia urozmaicały roboty edukacyjne Photon zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.