Dla rodzin z Ukrainy

Запрошуємо до участі в уроках польської мови для людей українського походження. Ми створили дві групи:
❣️заняття для дорослих проведе Влад
❣️Заняття для дітей у розважальній формі будуть вести Марта та Азія
Зустрічаємось за адресою:
❣️Четверги 16:30-18:45
❣️Субота 9:00-11:15
Кожна зустріч – це півтори години уроків польської мови та 45 хвилин. індивідуальні консультації з викладачем.
Заняття для дорослих і дітей проходять одночасно, в різних кімнатах.
❣️Участь безкоштовна ❣️
Реєстрація: 690 209 618
cal@opiekaitroska.pl
Адреса: вул. Кєлчовська 43, корпус 6.

МІСЦЕВИЙ ЦЕНТР АКТИВНОСТІ

Zapraszamy do udziału w lekcjach języka polskiego dla osób pochodzenia ukraińskiego. Stworzyliśmy dwie grupy:
❣️zajęcia dla dorosłych poprowadzi Vlada
❣️zajęcia dla dzieci w formie zabawy poprowadzi Marta i Asia
Spotykamy się w:
❣️czwartki 16:30-18:45
❣️soboty 9:00-11:15
Każde spotkanie to półtorej godziny lekcji języka polskiego oraz 45 min. indywidualnych konsultacji z lektorką. Zajęcia dla dorosłych i dzieci odbywają się w tym samym czasie, w innych salach.
❣️Udział jest bezpłatny ❣️
Zapisy: 690 209 618
cal@opiekaitroska.pl
Adres: ul. Kiełczowska 43, budynek 6.
Centrum AKTYWNOŚCI LOKALNEJ
------------------------------------------------------------------------
Wydarzenie organizujemy we współpracy z Fundacją Znacznie Więcej prowadzącą na Psim Polu kawiarnię i pracownię Stara Piekarnia.
Zajęcia językowe dofinansowane są w ramach mechanizmu zakupów interwencyjnych projektu realizowanego z dofinansowaniem Funduszy Europejskich: "Dolnośląski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej-Wrocław", projekt koordynowany jest przez Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych RCWIP.

Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole - Zawidawie jest prowadzone przez Fundację Opieka i Troska i współfinansowane ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).

Молодіжна україномовна група

W Ośrodku Psychoterapii Przystań zostaje uruchomiona grupa wsparcia dla młodzieży ukraińskojęzycznej.

Grupę kierujemy do młodzieży ukraińskiej, która musiała opuścić swój dom  i stara się teraz odnaleźć w nowej rzeczywistości. Grupa będzie prowadzona przez psychoterapeutki, które także przyjechały do Polski w wyniku działań wojennych na Ukrainie.

Grupa przeznaczona jest dla nastolatków w wieku 15-18 lat. Niezbędne informacje znajdują się w załączonym dokumencie w języku polskim i ukraińskim. Szczegóły w załączniku.

Zapraszamy na treningi naszych przyjaciół z Ukrainy!

Świetlice w szkołach i instytucjach kultury dla ukraińskich dzieci informacja tu

Cвітлиць у вроцлавських школах тa установах культури. Безкоштовні заняття для дітей з України tu

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.

Wejdź i sprawdź tu.

Wsparcie dzieci z Ukrainy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – informacja MEiN /
Підтримка дітей з України з особливими освітніми потребами – інформація Міністерства Освіти та Науки

Pomoc językowa: darmowe lekcje – język ukraiński