Tydzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Głównym problemem
poruszanym w zakresie bezpieczeństwa
będzie
  kreowanie własnego wizerunku w sieci.

Na lekcjach informatyki uczniowie będą oglądali filmy, dokumenty dotyczące bezpieczeństwa i właściwego zachowania na różnych portalach społecznościowych. Rozwiązywane będą także quizy o tematyce związanej z bezpieczeństwem w Internecie. Uczniowie będą mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i swoich umiejętności podczas zmagania się z zadaniami umieszczonymi w wirtualnym Escape Room-ie.  Uczniowie będą również wykonywać plakat na temat bezpieczeństwa w sieci, w programie Autodraw.

Tematyka godzin wychowawczych w tym tygodniu będzie także ukierunkowana na cyberbepieczeństwo. Wychowawcy udostępnią  filmy i karty pracy związane z tą tematyką, a także poprowdzą dyskusje z uczniami na temat zasad właściwego korzystania z Internetu.

Nauczyciele informatyki w SP10

autor: Agnieszka Zakrzewska