Ola z 3e i Liliana z 3c z ogromnym sukcesem na Mistrzostwach Polski w Akrobatyce Powietrznej

W ubiegły weekend w Lublinie odbyły się
Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Powietrznej w Lublinie.
Wzięły w nich udział dwie uczennice naszej szkoły
Aleksandra Miedzińska z klasy 3e i
Liliana Zahajko z klasy 3c
Ich koledzy i koleżanki z klasy, mocno trzymali za nich kciuki.

W sobotę zawody odbywały się w kategorii Aerial Silk, czyli na szarfie wertykalnej. Reprezentowała nas w nich Ola, która swoim pięknym występem wywalczyła 3 miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski.

W niedzielę jako pierwsza na scenie stanęła Lila i rozpoczęła tym samym zawody w kategorii Aerial Hoop, czyli na kole cyrkowym. Swoim pokazem zachwyciła Jurorów i w swojej kategorii wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski.

Tymi wysokimi miejscami dziewczynki wywalczyły sobie kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które jednak nie odbędą się w tym roku ze względu na pandemię.
Na deser w niedzielne popołudnie obie dziewczynki wystartowały w kategorii Aerial Hoop Duo i zaprezentowały radosny układ do muzyki LoliPop. Nasze „Słodziaki” zajęły 4 miejsce.

Obie dziewczynki ciężko pracowały na ten ogromny sukces przez całe wakacje pod okiem trenerki Darii Lasoty, prowadzącej Szkołę Akrobaty Powietrznej Flying Stars. Kiedy ogląda się ich występy, wydaje się, że wszystko robione jest z ogromną łatwością i lekkością. Natomiast przygotowanie 3- minutowego układu, wymaga ogromnej siły, wielu godzin ćwiczeń i dużej determinacji.
Tym bardziej doceniamy sukces naszych reprezentantek i życzymy im kolejnych sukcesów!Uśmiech

autor: Aleksandra Zahajko