Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczeństwo podczas drogi do i ze szkoły

Do zakończenia roku szkolnego 2017/2018 droga do i ze szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka. Jesteśmy już w okresie jesienno-zimowym i w związku z ograniczoną widocznością ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy samochodem. Na ostatnim zebraniu Rady Rodziców został poruszony temat zachowania się rodziców odwożących dzieci do szkoły i zatrzymujących się na pasach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi. Jest to sytuacja niezgodna z przepisami ruchu drogowego i stwarzająca duże zagrożenie dla dzieci dochodzących do szkoły. Dlatego dyrekcja szkoły i Rada Rodziców apeluje do wszystkich kierowców odwożących dzieci o przestrzeganie przepisów i zachowaniu szczególnej ostrożności w okolicy szkoły, a zwłaszcza przejścia dla pieszych.

Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład!

dyrekcja szkoły

czytaj więcej o bezpieczeństwie-informacja Policji