Nasza szkoła (historia i tradycja)

Zarys historii szkoły

W ciągu kolejnych lat tak osiedle,  jak i szkoła intensywnie się rozwijały    W  roku 1985/86  w szkole pobierało naukę 1636 uczniów w 58 klasach, a  pracowało  z  nimi   aż  91  nauczycieli Koniecznością stało się wprowadzenie nauczania trzyzmianowego. Lekcje rozpoczynały się o godzinie 7.10, a  kończyły  o  19.15! Sytuacja taka  trwała  przez  kilka  lat,  w  czasie których kkolejne liczne roczniki absolwentów opuszczały  mury  szkoły. Ten lokalny „wyż demograficzny” trwał do początku lat dziewięćdziesiątych.  W  późniejszych  latach  liczba  uczniów  sukcesywnie  malała,  aż do rekordowo niskiej w roku szkolnym 2000/01, gdy do placówki uczęszczało 353  uczniów, a pracowało w niej 22 nauczycieli. We wrześniu 1989 roku, na  wniosek dyrektora, Kuratorium Oświaty i Wychowania nadało szkole im. Bolesława Krzywoustego. Od tego czasu  tradycją  jest  uroczyste świętowanie Dnia Patrona, upamiętniające kolejne rocznice tego wydarzenia.

Z początkiem roku szkolnego 1990/1991  władzę  w  szkole  objęła  nowa ekipa kierownicza z   panią  Krystyną   Śnieżawską   jako   dyrektorem   i  wicedyr. p. E. Zacharą,   p.  J. Rucką,   p. G.  Hanasz.  Kolejną ważną  zmianą w historii placówki było połączenie  SP  10 i Przedszkola 130 w  Zespół  Szkolno - Przedszkolny  Nr 3, co nastąpiło z dniem 1 września 1997 roku. Rok  szkolny  1999/2000 przyniósł  reformę  oświaty  w  całym  kraju. Wprowadzono trzy nowe poziomy  edukacyjne: podstawowy, gimnazjalnym i  ponad gimnazjalnym.  Nasza  placówka   stała  się  sześcioletnią szkołą  podstawową  i  jest   nią  do  chwili obecnej. Od początku nowej dekady intensywnie zaczęło się rozrastać nasze osiedle. Powstało wiele  nowych bloków, wzrosła znacząco liczba mieszkańców, a  co  za tym  idzie - ilość  uczniów  w  naszej szkole.  Od  kilku lat  utrzymuje się  ona  w  granicach  600 – 670. W  ciągu  minionych  lat, mimo troski  i wysiłków skierowanych na utrzymanie bazy  i  warunków materialnych  szkoły,  potrzeba generalnego remontu stawała się coraz bardziej  paląca.  Dzięki  staraniom pani dyrektor Krystyny  Śnieżawskiej  w

2006 roku  rozpoczęto remont. Pierwszym etapem była przebudowa kompleksu sportowego. W chwili obecnej  jest  on  estetyczny  i  dobrze wyposażony.

W czerwcu 2007 roku rozpoczęto intensywne prace budowlano remontowe  na terenie całego  obiektu. Dokonano wymiany wszystkich okien i drzwi, przebudowano,  unowocześniono sanitariaty,  wymieniono podłogi  sal lekcyjnych i na korytarzach, wybudowano nowe,  bezpieczne schody wejściowe do budynku. Prace remontowe przebiegały pod  czujnym okiem nowej  kadry dyrektorskiej  w  osobach pana Mariusza Rusinka

i  pani  Małgorzaty Korczyńskiej. W  bieżącym roku szkolnym, we współpracy  z Instytutem Architektury Krajobrazu   Uniwersytetu Przyrodniczego,  rozpoczęliśmy  realizację  projektu   pod  nazwą „Koncepcja zagospodarowania terenu wokół  szkoły”. Projekt przewiduje wzbogacenie zarówno  szaty  roślinnej  i  obiektów  małej  architektury  i  sportowo – rekreacyjnych. Nasza szkoła z dnia na dzień staje się piękniejsza, bardziej funkcjonalna i przyjazna dzieciom.

Piątek, 2017-09-22

Imieniny: Maury, Milany