Animacja poklatkowa

Zajęcia pozalekcyjne dla klas 3-6

Animacja poklatkowa

Termin: od września 2012 r. do stycznia 2013 r. (I semestr)

Czas trwania: 1,5 godz. tygodniowo (wtorki)

Podczas zajęć zrealizowane będą filmy animowane techniką animacji poklatkowej. Inspiracją dla filmów stanie się wyobraźnia, a także zgromadzone przez uczestników materiały – dźwięki i obrazy miasta, podwórka, domu, ulicy itd. Zajęcia będą uwzględniać etapy: zapoznanie z technikami animacyjnymi, określanie pomysłu na film, plastyczne wykonywanie postaci i scenografii, realizacja zdjęć aparatem, komputerowy montaż filmu, udźwiękowienie oraz pokaz stworzonych filmów. Celem zajęć będzie przekazanie uczniom kompetencji samodzielnej realizacji filmów animowanych techniką poklatkową – od pomysłu do realizacji. Film jako sztuka interdyscyplinarna wymaga od twórców różnorodnych umiejętności, które będą rozwijane podczas zajęć. Efektem działań będzie stworzenie filmów animowanych metodą animacji poklatkowej.

Praca na profesjonalnym sprzęcie i oprogramowaniu.

Zajęcia odbywają się w szkole po lekcjach.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych filmowców.

Liczba osób uczestniczących w warsztatach – od 20 do 25 osób.

Koszt: 35 pln/ miesiąc

KONTAKT:

E-mail: empiriafilm@wp.pl          Tel: 792686802            www.empiriafilm.com

25.09.2012