Edukacja multimedialna

Edukacja medialna dla klas I-III

Zajęcia z filmem animowanym dla dzieci są kompletnym pakietem 4 zajęć tematycznie ściśle ze sobą powiązanych. Każde 45-minutowe zajęcia podejmują zagadnienie, które przez oglądanie bajki oraz rozwiązywanie zadań filmowych jest szczegółowo rozwijane.  Dydaktyczne podejście do sztuki filmowej oraz jej podświadomego wpływu na dzieci pozwala wykorzystać ją do ułatwiania dzieciom definiowania siebie i świata. Cykl 4 zajęć dla klasy obejmuje m. in. problematykę indywidualności, relacji międzyludzkich, dobrej współpracy w grupie, nazywania własnych emocji, przyjaźni w życiu człowieka oraz akceptacji siebie i innych.

Tematy spotka

Smerfy – Zrozumienie własnej indywidualności na tle innych osób.

Smerfy – O relacjach międzyludzkich i dobrej współpracy w grupie.

Kubuś Puchatek – Trudny świat emocji – jak o nich mówić?

Kubuś Puchatek – Problem integracji społecznej.

Cena jednego spotkania: 55 PLN/klasa

KONTAKT:

E-mail: empiriafilm@wp.pl            Tel: 792686802, 533100780            www.empiriafilm.com

Edukacja medialna dla klas I-III

Zajęcia dla dzieci z ciekawymi bajkami są kompletnym pakietem 6 spotkań. Każde jednogodzinne zajęcia podejmują tematy bliskie sztuce filmowej adresowanej do najmłodszego widza. Dydaktyczne podejście do filmu animowanego oraz jego podświadomego wpływu na dzieci pozwala wykorzystać go do ułatwiania dzieciom rozwijania swojej oryginalnej podmiotowości. Prowadzenie zajęć przez osoby związane na co dzień z edukacją i filmem oraz praca na profesjonalnym sprzęcie pozwalają efektywnie poprowadzić dzieci przez świat filmu i nadać bajkom nowy, twórczy wymiar.

Tematy spotkań:

1.  Każdy jest artystą!  (animacja hiszpańska Margarita).

2. Kreatywne myślenie i rozwiązywanie problemów (animacja polska Zaczarowany ołówek).

3. Mój szczęśliwy dzień… Świat wartości człowieka (animacja polska Przygody kota Filemona).

4. O dobrych i złych bohaterach w bajkach (animacja polska Dixie).

5. Różnorodność widzialnego i słyszalnego świata w filmie. animacja polska Bolek i Lolek w Europie. Wyścig renów.

6. Ćwiczenia narracyjne – układanie scenariusza filmowego. animacja czeska Sąsiedzi.

Cena jednego spotkania dla klasy: 55 PLN

Jedno spotkanie odbywa się raz w miesiącu (cały cykl trwa pół roku)

KONTAKT:

25.09.2012