Lureat XVI zDolnego Ślązaczka

Krystian Kłak
został
  LAUREATEM
   w konkursie zDolny Ślązaczek z matematyki.

Zgodnie z regulaminem wyłoniono laureatów i finalistów w konkursie zDolny Ślązaczek z matematyki.
W finale wzięło udział 94 uczniów. Laureatami zostało 56 osób, a 25 osób zostało finalistami. Laureat otrzyma pisemne zaproszenie na galę, na której zostaną wręczone dyplomy  i zaświadczenia. Gala odbędzie się pod koniec marca.

Jest to prestiżowy konkurs wojewódzki dla uczniów klas IV-VIII SP, realizowany w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Laureaci są zwolnieni ze sprawdzianu ósmoklasisty i otrzymują z niego maksymalną liczbę punktów. Zawody mają na celu rozbudzenie zainteresowania uczniów naszym regionem. Uczestnicy muszą się często wykazać umiejętnościami wykraczającymi poza wymagania programowe w szkole.

Uprawnienia laureata:

Ocena celująca roczna z matematyki, zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z części matematycznej, przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.

Gratulujemy Krystianowi, Rodzicom, Dyrekcji i Nauczycielom.Uśmiech

Organizator szkolny Ela Ceglecka